Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje vymyšlené místo – Stanosvět

  vydáno  •  Povídky

  Vidím zámek překrásný, jeho sláva hvězd se dotýká! Pravda, toto už někdy někdo někdo řekl, ale trošku jinak. Ne, nejsem Libuše, ale už jste si někdy představovali a představovali a v hlavě se vám začalo zjevovat nádherné místo? Místo, které vidím, se jmenuje Stanosvět. Má i vlastní historii!

  Pohled na zámek Hluboká nad Vltavou ze ZOO Ohrada, © Mari1

  Píše se rok 2013 a obyvatelé Stanosvěta postavili překrásný zámek. Měl nádhernou rovnou věž. V roce 2020 se přihnala veliká bouřka. Pršelo a hodně foukalo. Když se vyjasnilo, ukázala se prapodivná věc. Zámek byl po bouřce křivý.

  Ze širokého okolí se sjížděli lidé a stavěli si stany. Všem se tu moc líbilo. Jak se tato informace roznesla po celé zemi, začalo se tu sjíždět více a více lidí. Vyrostlo tu obří stanové město a na kouzelném křivém zámku se pořádalo mnoho akcí. Slavné skupiny a slavní zpěváci tu koncertovali, divadelníci tu odehráli slavná divadelní představení a nechyběly dokonce ani prohlídky podivného zámku.

  Bylo zvláštní, že bylo vše tak nějak pokřivené i uvnitř zámku. Zrcadla ukazovala zajímavé odrazy, okna byla zvláštně zvlněná, ale vše bylo podle odborníků bezpečné. Zřícení nehrozilo, a to bylo důležité.

  Jednou se tu postavil velikánský kamenný stan. Pravda, zní to divně, ale je to tak. Stan měl místo kovových nebo plastových tyčí, které mají běžné stany, sloupy z kamení. Sloupy byly potaženy zvláštním druhem látky, která se zdála být z kamene, ale bylo to jen takové speciální stanové plátno. To bylo možné podle příležitostí měnit. Pochopitelně musel být stan hodně velký, aby se dovnitř vešlo hodně lidí. Byl zde postaven pro zpříjemnění pobytu lidí v blízkosti křivého zámku. Do stanu chodil každý, aby se najedl a odpočinul si, bylo tu pěkné kino a konaly se zde různé akce pro děti i dospělé.

  Co vše se ještě mohlo v křivém zámku a stanu z kamene dít? Máš nějaké nápady? Napiš je do rozpravy. :->

  Obrázek Stanosvěta:

  Moje vymyšlené místo

  Článek byl dost zamotaný a redakci dalo hodně práce to celé rozmotat. Nyní již článek našel hlavu i patu a doufáme, že se upravený příběh čtenářům líbí. Moc nás mrzí, když se autoři nemají k úpravám článku podle rad a doporučení redakce.

  Autorka: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 29. srpna v 11:09.
  Eliana7 v něm napsala:

  Děkuji

  Příspěvek z 27. srpna v 10:02, upravený po 9 minutách.
  Anež v něm napsala:

  Zajímavý článek, na to že ti je teprve 8 nebo 9 let. 3 tlapky. za 1. to mohlo být delší a za 2. to z části dělala redakce