Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje vysněné město: Londýn

  vydáno  •  Pozvánky
  Miluji Londýn a celou Velkou Británii. Ještě nikdy jsem tam nebyla a moc toužím se tam podívat. Chtěla bych navštívit všechny slavné památky. Zatím se o ně s vámi podělím alespoň formou článku.

  Big Ben

  Big Ben je hodinová věž v Londýně, která je součástí budovy Westminsterského paláce. Věž je navržena ve viktoriánsko-gotickém stylu. Je vysoká 96,3 m.

  Tower Bridge

  Tower Bridge je zvedací most v Londýně nad řekou Temží. Vedle něj stojí Tower, podle nějž se jmenuje.

  London Eye

  London Eye v překladu znamená Londýnské oko, což je největší vyhlídkové kolo v Evropě. Je vysoké 135 m a stojí na jižním nábřeží řeky Temže.

  Londýnská zoologická zahrada

  Zoo je umístěna na severním okraji Regen´s Parku. Byly tam přemístěny větší druhy zvířat, například sloni nebo nosorožci. Londýnská zoo byla první vědeckou zoo na světě.

  London Bridge

  London Bridge je most přes řeku Temži. London Bridge není Tower Bridge, jak si spoustu lidí myslí. Most se nachází na současném místě už více než 2000 let.

  Londýnské metro

  Londýnské metro je nejstarší podzemní dráha na světě. První vlaky tu projely 10. 1. 1863. První den bylo přepraveno 40 000 cestujících. Vlaky jezdily v odstupech 10 minut. V roce 1880 přepravilo metro 40 000 000 cestujících za rok. Brzy byly vybudovány další trasy a v roce 1884 byla dokončena celá trasa Circle Line.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 9. prosince 2014 ve 20:43.
  Terezkaxxx v něm napsala:

  Londýn <3

  byla jsem tam 3! 19 Je to tam boží!!! 10 Stojí to zato! 16 nejkrásnější město1 A ještě tam aspoň 1 pojedu!

  Příspěvek z 8. prosince 2014 v 19:33.
  any4 v něm napsala:

  sooooouhlas

  miluji londýn a o prázdninách v roce 2015 tam na týden pojedu,vážně se nemůžu dočkat101010 a big ben je POUZE TEN ZVON ve věži

  Příspěvek z 3. prosince 2014 v 18:47.
  Zetr v něm napsal:

  Londýn

  Já tam byl na 4 dny ale zrovna mi bylo pořád zle a navíc jsem ztratil foťák v muzeu mrs tussaud, které mi teda ve článku chybělo. A jenom malý detail. Big-Ben není věž ani hodiny, ale zvon, ale je to úplná prkotina.