Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moje zvířátka

  vydáno  •  zvířata

  V tomto článku píšu o zvířátkách, která doma chováme. Máme jich docela dost a mám je moc rád.

  Koťata a morčátka, © luk127

  U nás doma chováme hodně zvířat: slepice, kočky, rybičky, morčata a králíka.

  Slepice

  Slepice chováme už 2 roky. Děda nám pro ně postavil kurník. Jedna ze třinácti má zlomenou nohu a vypadá to, že má něco i s křídlem. Někdy se pere s ostatními slepicemi a bohužel si u toho to křídlo nějak poranila. Jednu jsme museli i dát babičce, protože ostatním ubližovala a u babičky se s nimi tolik nepere.

  Krmíme je třeba skořápkami, protože jim to dodává vápník, a ten slepice potřebují i na to, aby mohly snést další vajíčka. Jinak dostávají běžné krmení – kukuřičný šrot, slunečnicová semínka a hlavně pšenici. Dáváme jim i zbytky jídla. Také jim dáváme nějaké vitamíny, které potřebují.

  Slepice, © Nita2000

  Kočky

  Kočky chováme už 7 let. První kocour se jmenoval Ocásek. Ten umřel, protože už byl starý. Potom jsme měli kocoura Divouška, kterého babička potkala u autobusové zastávky, on s ní šel domů a nikdo se k němu nehlásil, proto jsme si ho prozatím vzali domů. Poté si ho od nás vzala kamarádka, které její kocourek utekl. Potom ještě Granulku a teď máme kočku Škebličku.

  Minulý rok se jí narodilo napřed 1 kotě, to jednou vlezlo tatínkovi do motoru a on s ním jel do práce, protože o tom nevěděl. Potom jsme si pro něj jeli. O trochu později měla 7 koťat. Ta si od nás vzali nějací lidé. Tento rok, na státní svátek, se nám narodila další 3 koťata, ale jedno bohužel zemřelo. Jedno je mourovaté a to druhé černé, ale má na sobě trochu šedé barvy a na bříšku i bílou.

  Už běhají po zahradě a hrají si s námi. Mé nejoblíbenější je to mourovaté, to se mě naučilo kousat do prstu. Ještě je nemám pojmenovaná, ale můžete mi napsat, jak by se mohla jmenovat, my se pak se sourozenci domluvíme a odepíšu, jaká jména jsme vybrali.

  Koťátka, © Nita2000

  Rybičky

  Tatínka jednou ráno napadlo, že budeme chovat rybičky. Trochu později jsme koupili akvárko a vybavení, potom i rybičky, ancitrusy a krevetky. Ze zverimexu jsme omylem přinesli i jednoho vodního šneka. Ten se nám pak rozmnožil a teď jich máme asi 50. Narodilo se nám i hodně rybiček, dokonce jsme i viděli, jak se rodí, a ty malé jsme dali kamarádkám do nového akvárka.

  Rybičkám dáváme suché krmení, tabletky a nitěnky či artémie. Nitěnky kupujeme mražené ve zverimexu. Jsou to takové malé červené kostky, které když hodíme rybičkám do akvárka, rozpustí se jim a mají tam takové červíky, které snědí. Minulý týden jsme koupili další rybičky, já jsem si vybral černé, maminka oranžové a tatínek pruhované. Často se jim musí čistit akvárko a každý den je potřeba je krmit. To mě baví.

  Morčata a králík

  Už 3 roky máme i morčata a králíka. U kurníku mají udělanou budku – králíkárnu. Na zimu je dáváme k babičce, protože u nás moc fouká. Každý rok mají morčátka mladé. Některé teď máme doma a některé u babičky, protože budou mít miminka a musí být o samotě. Jmenují se Chlupáček, Rozárka, Drápek, Viki a Piškůtek. Některé pojmenované nemáme. Před měsícem nám babička dala i jednoho malého hnědo-černého králíčka. Jmenuje se Chlupáček. Nejradši má trávu, proto ho dáváme každý den proběhnout stejně jako morčata. Mám ho hrozně rád, ale občas mě kousne.;-D

  Morčátko, © Nita2000

  Králíček, © Nita2000

  Všechna tato zvířátka mám moc rád. Staráme se o ně všichni, ale nejvíce sestra. Některá nemají jména a nebo si je každý pojmenujeme jinak, a tak jich mají několik. Také jsme chovali hrdličky. Jedna byla Liběnka a druhá Cecilka.

  Autor:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (6)

  Dotynka v něm napsala:

  Tak třeba ... Lízinka

  Příspěvek z 25. června 2020 v 19:55.
  Kika44 v něm napsala:

  Moc pěkný článek, a ty zvířátka jsou rozkošná hlavně koťátka $>

  Příspěvek z 24. června 2020 v 8:55, upravený po 10 minutách.
  Nita2000 v něm napsal:

  to jo fotky se zvířátkama jsou hezké