Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moji králíčci

  vydáno  •  zvířata

  Toto jsou moji králíčci. Je jich šest. Jmenují se Ušáček, Packa, Čumáček, Černoušek, Štístko a Šmudla.

  Moji králíčci , © Šároušek

  Toto jsou moji králíčci. Jsou to králíci domácí. Je jich šest. Jmenují se Ušáček, Packa, Čumáček, Černoušek, Štístko a Šmudlík. Tři jsou bílí, dva černí a jeden šedý. Chováme je v králíkárně. Kralíkárna stojí u chléva. Jsou zatím hodně plaší.

  Narodili se 15. 4. 2018. Jejich rodiče jsou bílí. Mají velké srandovní uši. Krmíme je dvakrát denně senem, granulkami, vodou, ovocem a nějakou zeleninou. Nejradši mají mrkev. Mohlo by jim být špatně ze staré posečené trávy. Takže tuto starou trávu házíme na hnůj. Ráno je krmí strejda a večer já. Králíky chováme pro maso, ale tito králíčci mají ještě čas. Králíci si také mohou hrát s malinkým míčkem. Jsou to první děti této samice. Králík se dožívá cca 9 let. Při zabíjení může vážit až 4 kg. Samice jsou velmi vzorné mámy. Maminka králíčků hodně prská a kouše, protože se o králíky velmi bojí. Tatínka těchto králíčků jsme vyhráli na plese v tombole. Králíci nemají rádi přímé slunce.

  Když se nudím, dám si králíčky do ohrádky. Položím je na trávu, radši více do stínu. Asi půl hodiny se pasou. Proběhnutí prostě potřebují. V králíkárně si můžou maximálně lehnout. Potom je vrátím do králíkárny. Všichni známí je velice obdivují. Já jsem šťastná, že je mám. Doporučuji králíka jako domácího mazlíčka. Je jedno, jestli je v králíkárně nebo v kleci, ale je to opravdu velká zodpovědnost. Musíte se o něj každodenně starat. Není to žádná plyšová hračka. Já ráda sleduji králičí Hop, ale se svými králíky se to trénovat nechystám. Králíčí Hop je hra při které máte králíky na vodítku a oni skáčou přes překážky.

  Doufám, že se vám tento článek líbil, a zase někdy.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 26. června 2018 ve 14:19.
  Šároušek v něm napsala:

  Děkuji moc

  Příspěvek z 26. června 2018 ve 13:38.
  marbo1212 v něm napsala:

  Šaroušek : Moc moc hezký článek , jde ti to R^R^. Taky máme králiky na chov , vždycky , když má samička malé , beru si mládátka do rukou a fotím se sněma , jsou tak rozkožní. A tvoji jsou také k sežrání :->$>$>$>$>$>$>$>

  Příspěvek z 26. června 2018 v 8:30.
  verbum v něm napsal:

  Krásný článek, a ti kralici jsou úžasní. Asi bych protestoval, kdyby mi je pak chtěl někdo snist 😢
  Těším se na další Tvůj článek, neboť píšéf dobře..Jen tak dál.