Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moji mazlíčci

  vydáno  •  Mazlíčci
  Vždycky jsem chtěla pejska. Mamka nejdřív nechtěla, ale potom se jí pejsci nějak zalíbili a když mi bylo deset, rozhodlo se. Taťka měl před narozeninami a oblíbili jsme si plemeno flat coated retrívr. Hledali jsme na internetu a jelikož plemeno flat coated retrívr není rozšířené, jeli jsme si pro fenku až 200 km daleko.

  Bylo nám jasné, že chceme fenečku. Fenek bylo málo, ale pejsků hodně. Měli jsme na výběr asi ze tří fenek. Vybrali jsme si tu, která se nám nejvíce zalíbila. Neměla jméno, ale měla žlutý obojek a podle toho ji poznali. Dali jsme jí jméno Mia. Nemá průkaz původu a vůbec nám to nevadí. Tento rok jí budou 5. července 3 roky. Je moc hodná, chodíme spolu na procházky. Sice ji dostal taťka k narozeninám, ale máme ji celá rodina (rodiče a moje 3 sestry). Jsem moc ráda, že ji mám. Je na fotce. 

  Sestřenice dostala rybičku Betta bojovnice. Moc se nám všem líbila a jelikož s ní není moc práce, tak jsme si o ní zjistili základní informace a jednou jsme si ji z výletu odvezli. Je super ji pozorovat. Je to sameček. Jmenuje se Pan Bublinka. Je nás všech a máme ho moc rádi. Miu i Pana Bublinku jsem měla a mám moc ráda, ale chápete, chtěla jsem vlastní zvířátko. 

  Moje nejlepší kamarádka dostala křečka a mně se moc zalíbil. I sestřenice ho dostala a tak jsem si říkala, proč ne já. Zeptala jsem se mamky a ta řekla, že v žádném případě. Přemlouvala jsem ji půl roku, pak to částečně vzdala. Po 2 letech, co jsem o něm začala snít, křečka dostala další kamarádka a dokonce dva křečky!

  Začala jsem přemýšlet, jak mamku přemluvit. Odjela na týden za kamarádkami a já jsem jí napsala dopis o tom, jak moc ho chci, proč ho chci, atd. Potom jsem jí ještě křečka upletla z gumiček a nachystala na stůl.

  Když si to přečetla, přišla za mnou, jestli už mám nějakého vybraného. Mám štěstí, že u místa, kam chodím do školy, je zverimex. Už jsem si jednoho oblíbila. Jednou se tam šla se mnou maminka podívat a všechno jsem si mohla koupit.

  Křeček si u nás hned zvykl, mám ho v pokoji teprve týden a ochočuji si ho. Mám ho moc ráda a jsem ráda, že mi ho mamka nakonec dovolila, protože jsem s tím už nepočítala. 

  Křeček je sameček a jmenuje se Endy. Teď si křečka koupila další kamarádka a jsem za to ráda. Mia pobíhá venku, Pan Bublinka si plave v akváriu a Endy spí v kleci. Jsem moc ráda, že můžu mít tyto mazlíčky. Když jsme neměli ani jedno zvířátko, byla jsem smutná. 

  A tak vám radím, že pokud o něco hodně stojíte a myslíte si, že vaši rodiče se nedají přesvědčit (to jsem si taky myslela o mamce), rozhodně to nevzdávejte a přemlouvejte dál. Pokud si myslíte, že jste už zkusili všechno, tak nemáte pravdu, protože pokud to opravdu chcete, dokážete to.

  Sestry teď chtějí andulku. Mamka říká: “V žádném případě!“ Tak uvidíme, co bude dál.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 19. dubna 2015 v 19:50.
  pavlaBrazilka v něm napsal:

  Muj ponik Luscher

  mam doma konika lusika je to moc hodny ponik rad vozi deti a take se jimi necha vihrebelcovat a ucesat je naprosty pohodar pokud je tu nekdo kdo ma rad koniky rada si snim budu psat i se pryucim necemu novemu 715