Alíkovina

Moji šneci

vydáno  •  Zvířata

Vždy jsem si přála nějaké zvířátko, ale maminka je alergik, jaké jsem si měla vybrat?

hádejte co je na okurce, © Player8

Vždy jsem si přála nějaké zvířátko, ale maminka je alergik, pejska jsem tedy mít nemohla. I kdyby maminka alergik nebyla, bydlíme v paneláku a pejsek by tam nebyl šťastný a také jsem většinu dne ve škole a pejsek by byl doma sám. Maminčina kamarádka chovala šneky, byli zajímaví, hlavně jejich ulity, a mně se zalíbili. A bylo vybráno! V červnu jsem za pěkné vysvědčení dostala dva maličké šnečky - oblovky žravé.

Právě vylíhnutý šneček
-
Nejdříve jsme měli na šnečky takové skleněné akvárko, a aby neutekli, bylo nahoře takové skleněné víko. Ale jednou se převrátilo dovnitř, moc jsem se lekla a spadlo na mrkev a já si v tom šoku myslela, že to byl šnek, to jsem si oddychla! Dříve byli malí, ale teď jsou obří 8-o, zanedlouho oslaví své čtvrté narozeniny :-).
Tříletí šneci
-
Už se mi nevejde do dlaně
-

Tady je o nich pár informací:

1. název: oblovka žravá

2. dožívají se: 5 až 10 let

3. váží: 150 g

4. ulita jim měří kolem: 12 cm až 20 cm 8-o

5. potrava: salát, okurka, mrkev (pokud možno nastrouhaná), kopr, petržel, pórek, čínské zelí, jablka, hrušky, švestky, smetánka lékařská - pampeliška, jitrocel, jetel, sépiová kost atd.

6. žijí: v teráriu v rašelině, do kamínků ne! Mohla by se poškrábat ulita.

Šneky vám určitě doporučuji, sice jsou slizcí a není s nimi tolik zábavy, ale ani tolik starostí a jen tak vám neutečou ;-), takže pokud přemýšlíte o nějakém tichém, pomalém, levném a nenáročném zvířeti a přemýšlíte o šnecích, tak přemýšlíte dobře. :-)

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (15)

Příspěvek z 12. srpna 2018 ve 14:02.
VikiKlára v něm napsala:

To, že je tvoje maminka alergik, je mi líto. Alespoň že můžeš chovat šneky.

Příspěvek z 2. června 2018 v 15:53.
evicecernosice v něm napsala:

já budu mít křečky$>R^:-):->:-D

Příspěvek z 27. května 2018 v 8:03.
marbo1212 v něm napsala:

Je to moc hezké zvířatko šnek $>$>.
Já taky miluji šneky a chtěla bych jednou taky vypěstovat toho velkýho šněka , snad se mi někdy podaří aby mi ho někdo z rodiny koupil:-);-D