Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moji zvířecí kamarádi

  vydáno  •  Zvířata

  Mám dvě zvířátka, pejska a rybičku. V tomto článku bych vám o nich chtěla něco říct. Pejsek je úžasný mazel. S rybičkou se sice nemazlím, ale i tak je to hezké zvířátko...

  Beník a Garry, © Bublinka15

  Rybička
  Moje rybička se jmenuje Garry a je to druh Betta splendes neboli bojovnice pestrá. Tyto rybičky mám nejradši, protože mají krásné ploutve a jsou hezky zbarvené. Samičku od samečka poznáme lehce, a to tak, že samec má větší ploutve a je barevnější, na rozdíl od samičky, která má ploutve kratší a nemá tak výraznou barvu. Zajímavostí u těchto rybek je to, že samec musí být vždycky v akvárku jen jeden, a to proto, že by se dva samci zabili, proto se taky tento druh nazývá bojovnice.

  Akvárko pro tuto rybičku nemusí být až tak velké. Rybička se musí krmit 2 až 3 kuličkami potravy denně, voda se jí musí čistit každý týden (já to dělám o víkendu). Teplota vody by měla být 24 až 28 stupňů, míň rozhodně ne. Tak to je asi všechno o mé rybičce.

  Pejsek
  Náš pejsek je plemene jorkšírský teriér a jmenuje se Beneček. Je to „strašný tele“, ale i tak ho máme nadevše rádi.$> K Benečkovi přišel můj brácha tak, že jeho spolužačka měla inzerát na internetu a on to ukázal mamce, jen tak ze srandy, se slovy: „Mami, nechtěla bys pejska?“ Mamka to vzala vážně a odpověděla slovy: „Tak ten je náš.“ Tak nějak jsme k němu přišli. Beník se narodil 17. 11. 2015, takže mu je 5 let. Umí sedni, lehni, ke mně a zůstaň. Chci ho naučit i dej pac, ale zatím se to nedaří. Miluje balonky a plyšáky (hrozně hravý pes). Je moc šikovný a přiznám se, že jsme ho docela rozmazlili... Tak ono to ani jinak nejde.

  Tak, a jsme u konce článku, snad se vám alespoň trochu líbil.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 13. ledna v 19:41.
  Aminka v něm napsala:

  Hezký článek, jen mě děsí to, že píšeš, že se bettě musí čistit akvárií každý týden, já sice nevím, jak moc ho čistíš, jakože kolik vody vyměníš, ale i kdyby si měnila jen jednu třetinu, tak prostě nemůžeš čistit rybku každý týden, můžeš jí tím ublížit.;-)

  Příspěvek z 4. ledna v 18:43.
  Gugísek29 v něm napsala:

  Doma máme tři bojovnice jednoho samečka a dvě samičky, sameček je tmavě modrý, jedna samička bílá a druhá tmavě modrá. Někdy spolu bojují ( už od toho mají sice okousané ploutve) , ale i tak jsou krásné. Tvoje je taky určitě pěkná:-)$>. Já je krmím dvakrát denně jak mi to doporučil jeden zkušený chovatel a teplota vody je 26 stupňů. Hezký článek dávám 5 tlapek. :->:->

  Příspěvek z 3. ledna v 16:53.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super článek :-) krásná zvířátka $>