Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Moře - můj velký splněný sen

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny · Zahraničí
  Do letošního léta jsem nevěděla, jak vypadá a zní moře. Vždy jsem jen snila o tom, jak si smočím nohy do té krásné, chladivé vody. Bohužel se mi to nedařilo. Byla jsem smutná, život mě nebavil, byla to hrůza. Kamarádi mě stále škádlili: "Já byl v Chorvatsku." "A já zase byla na Kypru." A tím mě zlobili až do teď.

  Síla slunce a moře - Romantický západ slunce na řeckém ostrově Sámos v kontrastu s bouřlivým mořem , © Michal Srna

  Jednou, když jsem přišla ze školy, se na mě maminka usmívala a řekla: "Holčičko, o prázdninách jedeme k moři!" Já jsem radostí nedokázala najít slova a mamce jsem děkovala. Ona jenom přikyvovala a řekla: "Není za co děkovat!" Byla jsem radostí bez sebe, nevěděla jsem, co říkat, co dělat, a těšila jsem se, až to řeknu ve škole.

  Paní učitelka nám řekla: "Tak děti, teď vás budu číst podle abecedy a každý řekne, co bude dělat o prázdninách." A pak dodala: "O výtvarné výchově mi to namalujete a já z toho udělám nástěnku." Když na mě přišla řada, tak jsem řekla: "Já pojedu k moři." Všichni se na mě koukli s otevřenou pusou a říkali: "Co? Opravdu? Nekecáš?" Já se jen usmívala a řekla jsem, že tam opravdu jedeme.

  Cesta tam nebyla zrovna nejlepší, ale stálo to za to. Přijeli jsme v šest hodin ráno a první, co jsem udělala, bylo to, že jsem se ubytovala, oblékla plavky, a běžela na pláž. "Konečně, jó, jupí!" křičela jsem a neváhala jsem skočit do vody. Potápěla jsem se, stavěla z písku hrady a všechno možné. Dokonce jsem i zkusila ochutnat moře, zda je slané, jak se říká. A opravdu bylo.

  Aby nám mamka zpestřila pobyt, tak nám objednala zájezd do Barcelony, plavbu lodí do jiného města a nakonec i aquapark. Zažili jsme tam i bouřku, která vyplavila medúzu, kterou jsme pak vylovili mojí síťkou. Zažili jsme hodně zábavy a dobrodružství. Moc se mi líbil zdejší útes a písečná pláž. Vy, co jste ještě nebyli u moře: nic si z toho nedělejte, i bez toho se dá žít. A třeba vám mamka taky jednou řekne, že se tam podíváte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 20. října 2010 ve 20:12.
  megi12345 v něm napsal:

  Jee...:)

  Jeee... moře je krásný no... :) Já jsem byla taky w Chorwatsku, a bylo to tam... bombovýý..!!

  Příspěvek z 19. září 2010 ve 20:14.
  Kiti v něm napsala:

  Reakce na misa-k:

  My jsme byli na pláži jen první a poslední den. Mě taky nebaví ležení na pláži.

  Příspěvek z 19. září 2010 ve 20:11.
  Kiti v něm napsala:

  Reakce na pat132:

  Přesně.14