Alíkovina

Motýli

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Motýli jsou nádherní tvorové s krásnými barevnými křídly. Jaká tajemství skrývají?

V motýlím domě v Karlových Varech jsou k vidění desítky exotických motýlů., © MAFRA

Motýli jsou často charakterizovaní jako létající květina, létající drahokam.

Všichni považují motýly za krásné a něžné tvory. Příjemné je, že od nich nehrozí nebezpečí, že by nás kousli nebo píchli. Motýlů je velmi mnoho, do současnosti bylo objeveno a popsáno více než 160 000 druhů motýlů. Existuje u nich jednoduché rozdělení na noční a denní motýly. Denní motýli mají zpravidla na rozdíl od nočních motýlů světlejší barvu, ale i u motýlů jsou výjimky. Víte například, že housenka motýla je v 99 procentech případů nejméně dvakrát těžší než dospělí jedinci? Motýli patří k okřídlenému hmyzu.

Životní cyklus motýla probíhá následovně:
motýl - vajíčko - housenka - kukla - motýl

Pokud sami chcete pozorovat vzácné exotické motýly zblízka, vřele vám doporučuji pražský skleník Fata Morgana v Troji. A kdo ví, možná vám nějaký motýl usedne na ruku tak, jako se to stalo mně.

Autorka: (8 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 5. ledna v 17:49.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Docela krátké a moc tam používáš slovo Motýli. Jinak dobré.

Příspěvek z 5. ledna v 16:57.
Millie2007 v něm napsala:

Děkuju moc za pozitivní ohlasy$>

Příspěvek z 15. dubna 2018 ve 13:07.
_kebaba_ v něm napsala:

Vzdy jsem touzila po tom, aby mi nejaky fakt krasny barevny motyl sedl na ruku, zavidim, pokud se ti to fakt postestilo8-o
Jinak chapu, ze z nich nekdo muze mit fobii, dovedu si predstavit, jak te obtezuje nejaka mala barevna litajici vec, ktera snad ani nejde slyset. Jednou jsem byla ve Vidni a kdyz jsem se dozvedela o vystave zivych motylu, strasne me mrzelo, ze jsem se tam tehdy nepodivala