Alíkovina

Možná potkají i Marťany

vydáno  •  Škola a poznání
V úterý 25. září přijelo do Prahy deset dětí, které se v hlavním městě budou připravovat na simulovaný let na Mars. Byly vybrány na základě testů, projektů a konkurzu ze 155 přihlášených zájemců. Samotný simulovaný let je čeká o víkendu. Stráví dva dny a dvě noci na improvizované palubě rakety Prométheus.

Spojení s řídícím centrem budou mít pouze prostřednictvím kamery a mikrofonu. Během simulovaného letu provedou několik pokusů a vystoupí na Mars, do vesmírné laboratoře. Možná se potkají i s Marťany.

Během přípravy budou malí astronauti besedovat s odborníkem na otázky přežití v kosmu MUDr. Josefem Dvořákem, CSc. o popularizaci vědy s redaktorem Radiožurnálu Markem Janáčem, navštíví nové německé muzeum kosmonautiky. Tam se setkají s Vladimírem Remkem a německým kosmonautem Sigmundem Jähnem. Na návštěvu svého ateliéru je pozval náš přední architekt Vlado Milunič. Večer v jeho doprovodu uvidí západ slunce ze střechy Tančícího domu. V rámci fyzické přípravy budou trénovat stav bez tíže ve vodním bazénu.

Hru organizuje Dětská tisková agentura ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří a firmou Sprinx Systems a.s. Mediálním partnerem je dětský server Alík. Potraviny na simulovaný let zajistila firma Racio s.r.o. O pitný režim kosmonautů pečuje Coca-cola.

Aktuální zpravodajství z Expedice Mars 2007 najdete na stránkách expedice.kosmo.cz.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 24. června 2008 ve 22:14.
Itachi-kun v něm napsal:

Itachi-kun

Martaniiiiiii muj koniček xDDDDDDD

Příspěvek z 20. června 2008 v 6:02.
Ford15 v něm napsal:

U.F.O.

Nemožné jak někdo chce potkat martany22