Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj další velký krok: Střední škola

  vydáno  •  Alík · Škola a poznání · Škola
  Prvních pár týdnů to bylo opravdu náročných, s mnoha lidmi jsem se ještě nebavila a ani je v podstatě neznala a to také zavinilo to, že jsem se do školy vůbec netěšila.

  Gymnázium Jana Opletala v Litovli nese jméno právě po svém absolventovi zastřeleném nacisty., © www.litovel.eu

  V červnu 2014 jsem se slzami v očích úspěšně dokončila devátý ročník základní školy. Opustila tak známý prostor a milované učitele i spolužáky. A v září jsem s obavami nastoupila do prvního ročníku gymnázia.

  Co vám budu povídat, ze začátku to pro mě nebylo snadné. Nebyla jsem místní a nikoho jsem neznala a vzhledem k tomu, že nejsem zvlášť společenská, je pro mě seznamování docela těžké.

  Prvních pár týdnů to bylo opravdu náročných – s mnoha lidmi jsem se ještě nebavila a ani je v podstatě neznala a to také zavinilo to, že jsem se do školy vůbec netěšila.

  Nyní tam studuji už půl roku a jsem nadmíru spokojená. Myslím si, že ačkoliv je nás ve třídě 28, navzájem jsme si skvěle sedli. Ve třídě mám mnoho kamarádů, někteří jsou mi samozřejmě bližší, a já jsem za ně za všechny moc ráda.

  Ano, má stará třída mi občas chybí a to i včetně učitelů, ale s bývalými spolužáky se nadále stýkám a učitele se snažím v mé staré škole navštěvovat kdykoliv mám volno.

  Na závěr už mohu je říct: „Nebojte se nové školy a nedělejte ukvapené závěry. A přeji vám, abyste i vy byli tak spokojení jako já.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 14. února 2015 v 15:44.
  Alexania v něm napsala:

  Neřekla bych že je to lepší

  Záleží na tom, jakou zrovna chytíš třídu. Já sama jsem ve třídě plné holek a nedělá to dobrotu. Jedny pomlouvají druhé, atd. Navíc jsme e třídě 2 obory a vzájemně se nemusíme, takže je to ještě horší

  Příspěvek z 5. února 2015 v 7:08.
  Čilli v něm napsala:

  střední škola

  Není to trapné je chodit navštěvovat? 1 - ano! Ale kdykoli máš čas?1514

  Příspěvek z 4. února 2015 ve 22:20.
  elissssa v něm napsal:

  stéjně

  Mám to úplně stéjně, akorát mě mrzí, že nejsme dobrý kolektiv, kamarádky mám, ale jsme hodně rozskupinkovaní. Stýská se mi po základce 25