Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj domov

  vydáno

  Zamyšlení nad tím, co pro mě znamená slovo domov. Doufám, že se vám bude článek líbit.

  Květina, co je součástí mého pokoje, © Nicík

  Položme si otázku: Co je to domov? Je to velice těžká otázka a každý člověk by jistě odpověděl jinak. Většina by nejspíše odpověděla, že domov je jejich dům nebo byt. Je to ale pravda? Ne vždy, protože člověk může vlastnit luxusní dům, ale nemusí se v něm cítit doma. A naopak někdo může žít v obyčejném domku s malou zahrádkou a to pro něj domov je. Na čem teda záleží, jestli to domov je, nebo ne? Záleží na tom, jak se v domě cítíme? Nebo na lidech, kteří ho tvoří?

  Co pro mě znamená slovo domov? Pro mě je domov místo, kde trávím většinu svého času. Je to prostor, který mám ráda, protože se zde nemusím přetvařovat, nemusím se bát toho, co si o mně budou lidé myslet. A to proč? Protože domov tvoří lidé, kteří mě mají rádi, moje rodina. Svůj domov si představuji tam, kam se mohu vždy vrátit a pokaždé tam budu vítána s otevřenou náručí.

  Domov bych poznala i se zavázanýma očima, protože vůně každého domu je jedinečná. Dále vím, jaký schod u nás doma vrže. I tyhle pro někoho nepodstatné maličkosti tvoří můj domov, ve kterém se díky nim můžu cítit bezpečně.

  Nejen tyto věci tvoří domov. A co je to nejdůležitější? Pro mě jsou nedůležitější zážitky, protože bez nich by to nikdy nemohl být domov, který mám ráda. A jaké zážitky jsou ty podstatné? To jsou ty, při kterých jsem byla šťastná. Ať je to pečení cukroví s babičkou, hraní her s mamkou, když jsem byla malá, nebo procházky po okolí s dědou. Bohužel jsou tu i smutné vzpomínky, ale bez nich by to nebylo ono.

  Tohle všechno tvoří můj domov. Ať jsem kdekoliv a sebevíc se mi tam líbí, nedovedu si představit, že bych tam zůstala navždy a svůj domov už víckrát neviděla. A jaký je na to váš názor?

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 13. května 2018 ve 22:53.
  Nicík v něm napsala:

  Děkuju :)

  Příspěvek z 13. května 2018 ve 21:03.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Moc krásný článek!!!!R^R^R^R^R^R^

  Příspěvek z 13. května 2018 v 19:37.
  Nicík v něm napsala:

  Všem moc děkuju :)