Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj druhý svět: Lední hokej

  vydáno  •  Sport
  Mnoho lidí říká, že holky a hokej nejde k sobě. Já osobně si to nemyslím, protože já bez hokeje nedokážu žít.

  Letos už to bude 15 let, co fandím lednímu hokeji. Pro mě je nejlepší extraligový tým Bílí Tygři Liberec, jelikož jsem z Liberce. Ze vzpomínek moji mamky jsem se dozvěděla, že jsem byla kojena při finále olympijského Nagana a vlastně tehdy jsem poprvé šla na hokej. 

  Vzhledem k tomu, že jsme se na lední hokej hodně dívali v televizi, rozhodl se můj táta, že nás vezme jednou i na ten v našem městě. Po zápase řekl, že doufá, že jsme si to užili, protože příště už nepůjdeme a já jsem byla smutná a zároveň naštvaná, že už nepůjdeme, protože jsem skoro ve třech letech našla něco tak úžasného, že jsem se toho nechtěla vzdát. Táta to nakonec pochopil, a tak jsme začali chodit pravidelně. Nejdříve do naší staré haly, kde jsme zažili i krásný postup do extraligy, byl tak dojemný a mně byly v té době 4 roky. 

  Někdo si možná říká, je to asi hloupost, to se nedá pamatovat, ale já si to pořád pamatuji a ráda na to vzpomínám. Dokonce jsem prý i říkala naši soupisku a co se stane s tabulkou, když vyhrajeme nebo prohrajeme. Kolik budeme mít bodů a to jsem ani nechodila do školy. Díky hokeji jsem získala logiku už takhle brzy. Potom, když postavili naši druhou halu, nyní už se jmenuje Home Credit Arena, bylo to takové jiné. Jiný komfort, jiná úroveň, ale konečně stadion pro extraligový tým. V této areně jsem toho zažila už hodně : krásné výhry, občas i dvouciferné, dále hodně hráčů a trenérů, kteří přicházeli a odcházeli, ale tak už to v hokeji bývá.

  Nebyly to ale jen kladné věci, zažila jsem i zranění a těžké prohry. V roce 2013 jsme se zachránili od 1.ligy v posledním zápase baráže. Potom jsme se loučili s naší legendou Petrem Nedvědem, který končil kariéru,t o bylo hodně emotivní .Po této sezoně jsem vytvořila kamarádovi Ondřeji Vitáskovi stránku, která už má přes 2000 fanoušků a dál vzkvétá. Nyní se našemu týmu moc nedaří, v poslední době to jde z kopce, ale stejně je mám ráda a podporuji je, protože předkolo bude naše a jsem také pravý fanoušek. 

  Mám samozřejmě i dres, šálu i náramky,atd... S hokejisty se bavím na autogramiádách úplně v pohodě, protože se do jejich situace dokážu vcítit. Prostě jsem hokejová fanynka a děkuji všem mým pravým přátelům, že to respektují.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!