Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj Facebook: Ano či ne?

  vydáno  •  Informatika
  Založil sis facebook nebo jinou sociální síť a nevíš, jestli jsi udělal dobře nebo ne? Tak to si přečti mé hodnocení kladů a záporů této modré sociální sítě. A klidně i zbytek Alíkoviny.

  (Ilustrační snímek), © AP

  Můj pohled na věc

  Já osobně účet na Facebooku mám. Mám ho už asi tři roky. V přátelích mám něco přes osmdesát lidí. Ale to jen lidi, které znám: rodinu, kamarády, spolužáky ze základky i ze střední.

  Alíkova poznámka

  Zásadním problémem sociálních sítí je nevědomé sdílení ohromné spousty osobních dat. Potenciální agresor tak velmi snadno získá představu o tvých přátelích, místech, kde se pohybuješ, aktivitách, které máš rád. Často získá informace o nejbližší rodině a může pak velmi snadno vystupovat věrohodně a získat si tvou důvěru.

  Proto v zájmu své vlastní ochrany přidávej jen ověřené kontakty a komunikuj jen s těmi, které důvěrně znáš.

  Z toho samého důvodu je na Alíkovi zakázáno převádět komunikaci na Facebook a jiné sociální sítě. Platí, že naprostá většina pokusů o převedení komunikace představuje možné ohrožení dítěte.

  Z toho důvodu kohokoliv, kdo se pokusí o převedení komunikace, blokujeme a nadále sledujeme a blokujeme jeho pokusy a opakované přihlášení na dětský web.

  Avšak na svou tvz. zeď nepřidávám moc příspěvků. Když už, tak si tu svou fotku, událost nebo jinou aktivitu nastavím jen tak, aby ji viděli jen mí přátelé a nikdo jiný, popřípadě si nastavím jiné nastavení a to už podle toho, kdo chci, aby viděl můj příspěvek.

  Proč jsem si fejs založila a klady této sítě

  Hlavní důvod byl v tom, že jsem chtěla být ve spojení s mou rodinu, která ode mě bydlí strašně daleko (Slovensko, Anglie). A další důvod byl i kvůli škole. Byla jsem třeba nemocná a chtěla jsem si zjistit domácí úkoly a zameškanou látku. Tak jsem jednoduše zašla na internet a přihlásila jsem se ke svému účtu. A nebo v poslední třídě na základce jsme na Facebooku řešili různé věci kolem polonézy. V tomto vidím ohromnou výhodu.

  Negativa

  Největší problém vidím v tom, že se na takovýchto sítích často vyskytují takzvaní „fejci“, kteří vystupují pod jménem někoho jiného, třeba pod jménem tvého kamaráda a postupně z tebe budou tahat informace. Pak si s tebou domluví schůzku a myslím, že dál pokračovat nemusím.

  Samozřejmě, nemusí to tak být vždycky. Může se stát, že se na druhé straně bude skrývat hodný a milý člověk, ale nemusí to tak být. Nikdy totiž nevíš, kdo tam je doopravdy, pokud toho člověka neznáš.

  Další zápor podle mě je, že Facebook (i jiné sociální sítě) zabírají spoustu času.

  Děkuji za přečtení článku.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 14. září 2016 v 19:21.
  KoťátkoMicinka v něm napsala:

  Reakce na Parníček512:

  Já taky.A jak se tam jmenuješ?

  Příspěvek z 19. srpna 2016 v 8:13.
  modraocka v něm napsala:

  Ahoj

  Já žádnou sociální sit nemam

  Příspěvek z 16. srpna 2016 v 10:52.
  viky290 v něm napsala:

  Reakce na Parníček512:

  já taky