Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj Jack na veterině

  vydáno  •  Mazlíčci
  Chystám se s Jackem na veterinární prohlídku. On se trochu bojí. Já ne, vím, do čeho jdeme. Ale on je ještě malý, navíc hubený a trochu strašpytel. Musím na něj opatrně. Jacku, tady jsi, všude tě hledám. Hele, mám plán, pojedeme na veterinu, bude tam spousta psů i jiných zvířat. Ale neboj se, nic se ti tam nestane, tam se takovým, jako ty pomáhá.

  pes, © Jan Hofman

  Pan doktor Filip je moc fajn. Už od pohledu, co říkáš? Přečte si tvůj čip, vyčistí ouška a celého tě prohlédne. Třeba i zuby, aby zjistil jestli nemáš zubní kámen. Pak  změří, jak ti buší srdíčko.

  Čip ti přečtou čtečkou, nebude to bolet a pan doktor to zapíše do tvého očkovacího průkazu, aby tě, když se pak ztratíš, podle toho čísla vrátili domu k nám. Čtečku čipů mají u policie, v útulku a samozřejmě tady na veterině. Uši ti vyčistí speciálním přípravkem, který dají na vatičku a tu pak do ouška strčí a je to. 

  Jacku, víš, že nejexotičtější zvíře, co tady u pana doktora Filipa kdy bylo, byl medvěd Nosál? Jinak tu kastrují kočky a to tak, že je přivážou ke stolu a oholí jim srst. Stůl se nahne, kočka je hlavou dolu. V narkóze často prochladne a proto se pod ni dává hřející polštářek. Je tam i salón pro psy a tam bude i tvůj kámoš Márty. Bude se koupat, sušit a česat.

  Bude tam i Árty s tím pokousaným krkem. Bude muset chodit na převazy a bude dostávat injekce. Na krku bude mít sedm malých kovových sponek místo stehů a taky plastovou tubičku, aby někudy mohl odcházet hnis.

  Vendulka tam taky bude. Fenka s utrženým drápkem. Budou jí to muset převázat a vydesinfikovat. Ale neboj se, všichni tví kámoši budou v pořádku, protože na veterině se zvířatům vždycky pomůže. 

  Jacku, chceš se mě na něco zeptat? Ty chceš vědět, proč se zvířata kastrují? Tak jo. Díky kastraci pak kočka nebo pes a nebo ostatní zvířata nemohou mít mláďátka. Chceš vědět, proč lidé nechávají zvířata kastrovat? Je to proto, že je zvíře buď moc agresivní nebo temperamentní. A taky, když je zvířátko moc staré anebo nemocné na to, aby mělo mláďátka. Ale smůla je, že po kastraci se někdy mění povaha zvířete. A taky se tloustne. Tobě to, ale v žádném případě nehrozí, ty hubeňoure.

  Chtěl bys ještě něco vědět? Jasně. Proč lidi vodí psy do salónu? Je to proto, že je to něco jako lázně pro psy. Pejskům se tam dostane úžasné péče jako třeba čištění zubů, trimování, péče o oči, péče o uši, péče o kůži, česání, koupání, sušení a barvení srsti.

  Stačí ti to, nebo máš ještě otázku Jacku? Ještě chceš vědět,   proč Vendulce krvácel drápek? No to pro to, že drápek je velice citlivé místo a krvácení vznikne, když se přeruší žlázka, která je v drápku. Ale pozor, pejsek může i vykrvácet. Je to všechno Jacku? Takže vyrazíme?

   A tak jsme přišli a pan doktor Filip Jackovi povídá: „ Ahoj Jacku ty si ale fešák,   neboj se dostaneš piškot a bude dobře. Já tě neukousnu.“

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 29. září 2017 v 17:19.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je moc hezký R^ Jack musí být určitě rád, že má takovou oáničku