Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj koníček

  vydáno  •  koníčky a sběratelství

  Máte také někdy čas na své koníčky? Jaké koníčky máte vy? Také já mám svůj oblíbený koníček, kterému se rád věnuji. Právě o něm si teď něco řekneme.

  cesta , © verbum

  Asi každý ví, že chodit do školy je někdy únavné a proto je zapotřebí vypnout a odpočinout si. K tomu nám pomáhají tzv. koníčky. U takového „koníčka“ bychom si měli odpočinout.

  Naše koníčky mohou být různé. Někteří rádi sportují, nebo milují hudbu a dokáží hrát na různé nástroje. Někteří mají talent umění a dokáží kreslit, modelovat atd.
  Koníčky má každý z nás. Otázka je jiná, jak na ně máme čas, nebo si čas dokážeme udělat.

  Také já mám své koníčky. Bohužel ale zjišťuji, tak jako každý z vás, že moc času na ně není.
  Prvním koníčkem mého života je turistika a cestování, neboť rád chodím a cestuji a poznávám nová místa. Mám rád například Jeseníky, které jsem částečně prochodil. Miluji cestování po Evropě, kdy rád poznávám mentalitu jiných zemí.

  Hlavním koníčkem je ale focení. Již od malička jsem obdivoval ty, kteří dokázali fotit. V dnešní době je focení jednodušší, neboť s fotkou nám mnoho pomáhá PC.
  První foťák, který jsem dostal, byl dobrý starý foťák na film. Později jsem od rodičů dostal svůj první digitál.

  Fotil jsem hodně a vlastně všechno. Kdo z vás fotí, tak víte, že zjistíte, že potřebujete něco lepšího, aby byly fotky ještě lepší. Tak jsem od rodiny dostal ten nejcennější dar, a to digitální zrcadlovku Nikon D3100.
  Můj Nikon je často partner, který mě doprovází na mém cestovaní. Mnohokrát se přistihnu, jak se dívám očima někoho, kdo chce vytvořit to, co vidí. Vytvořit krásnou kompozici není tak lehké. Přečetl jsem mnoho knih a komentářů na toto téma.

  Možná si říkáte: „Vždyť je to jen fotka!“
  Po jistých zkušenostech již vím, že je fotka a fotka. Fotku vytvoříme foťákem, kdy vytvoříme kompozici, a světelnost pak dotváříme v PC, kde si s fotkou můžeme vyhrát. Právě tehdy vzniká krásná fotka.
  Jak jsem také zjistil, krásná fotka se dá udělat i obyčejným mobilem. Stačí mít jen oči otevřené a dívat se kolem sebe. Proto vzorem může být třeba takový malíř, který dokázal využít světlo a stín, ale uspořádat i úžasnou kompozici obrazu. Tak vznikala krásná díla umělců, která chodíme obdivovat.

  Proto se nebojte kolem sebe dívat a vytvářet fotky, které třeba časem vám připomenou událost, kterou jste si zaznamenali.
  Krásné fotky, kamarádi.

  Pokud byste chtěli vidět více fotek, tak klikněte: 993.rajce.idnes.cz/.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 10. května 2018 v 18:20.
  ZrzavaMyska v něm napsala:

  Focení je fajn, osobně bez foťáku neudělám ani krok. Jenže i tady je potřeba rozlišit „focení“ na automat a focení manuálem. Což hodně lidí neumí.

  Příspěvek z 31. března 2018 v 9:27.
  panglaq v něm napsal:

  klobáska: já též:-D:-D

  Příspěvek z 11. února 2018 ve 20:05.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Moc krásný článekR^