Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj koníček: Letectví

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Jak se stát...

  Je mi 13 let a s instruktorem se smí létat až od 14 let. Já jsem na letiště nastoupil 2. listopadu. Ze začátku jsem měl strach, jak to tam bude vypadat, ale to asi zná každý z vás. Bál jsem se, že tam budou nepříjemní lidé, že nezapadnu do party, že se mi budou posmívat a nebudou ochotní mi pomoct.

  Když jsem na letiště poprvé přišel, měli jsme asi 2 hodiny přednášku. Povídali jsme si o tom, jak to v Aeroklubu chodí a jaká jsou pravidla bezpečnosti na letišti.

  První výukový den byl hned příští týden. Měli jsem 3 hodiny dopoledne, pak 1 hodinu pauzu na oběd a další 3 hodiny výuky. Na 3 hodiny máme jeden předmět (meteorologii, navigaci, přístroje a předmět llidská výkonnost...).

  Dá se to nazvat druhá škola, ale škola, která baví. Od 2. listopadu jsme měli už 3 výuky.

  Minulý týden, 2. výuku,  k nám nastoupila holka. Je jí 17 a je fajn. Musím říct, že dneska holku jen tak na letišti nevidíte. Tento koníček je oblíbený obzvlášť u kluků, takže když se zde objeví žena, je to Velmi důležitá osoba (zkráceně "V.I.P").

  Moc mě to baví. Člověk, který mě přivedl k tomuto koníčku, je můj táta. Ten dnes lítá s letadly. Abych to shrnul: všem, co mají rádi letadla doporučuji tento sportovní koníček !

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  CZ_ToM v něm napsal:

  Reakce na mmiissuullee:

  Neboj, musíš se překonat :) To tě všechno naučí ... Věř mi :) Zkus si koupit Flight Simulator X a k tomu joystick. Můžeš na tom trénovat. Jediné nevýhody jsou peníze :/ :)

  Příspěvek z 6. prosince 2013 ve 20:23.
  mmiissuullee v něm napsala:

  Mě připadá letectví hrozně zajímavé. Kdybych mohla, chtěla bych být pilotkou, ale tohle je takový jeden z mých mnoha nesplnitelných snů. Trochu mě mrzí, že se mi tohle nikdy nepodaří splnit - vzhledem k mé neschopnosti cokoliv udělat, a s mou vrozenou smůlou bych se s tím letadlem zřítila už při startu. Upřímně ti závidím.