Alíkovina

Můj křeček

vydáno  •  Zvířata

V tomto článku, této Alíkovině ti napíšu o mém křečkovi, jak se o křečky starat, čím je krmit, jak jsem si křečka koupil, kolika se dožijí, prostě skoro vše o křečcích. Myslím si že tato Alíkovina pomůže těm, kteří si chtějí pořídit domácí hlodavce...

Křečulda:), © JirkaBobik

Máte křečka či podobné domácí zvířátko? Já jo, už třetí. Mám křečka zlatého jménem Bobek Teddy. Je moc roztomilý a usměvavý. Možná víte, ale křečci jsou spíše noční tvorové a jsou aktivní více v noci a večer, než přes den.

Když byl můj křeček malý, tak jsem si ho šel koupit do zverimexu. Přenesl jsem si ho v krabičce domů a nachystal mu do klece piliny, suché krmivo, minerální blok, kolotoč, budku, zeleninu ... Přesně to by měl mít každý křeček v kleci, myslím si, že to někomu pomůže při chystání, když si koupíte nového křečka.

Křečci se dožijí cca 2 - 3 let. Můžete mít doma křečíka zlatého, džungarského, čínského a mnoho dalších.

Měl jsem i králíka Rozindu, a s králíkem je taky velká sranda. O zvířátka se musíte starat, především čistit klece a vyhazovat staré podestýlky, doufám, že jsem vás nepolekal, ale je to tak, kdo chce mít zvíře, musí se i o něj starat.

Teď už je můj Bobík Teddy větší a je mu půl roku. Rád se točí v kolotoči a kouše minerální blok. Ti, kteří máte křečky, nebo nějaké jiné zvířátko, tak možná máte o něm knihu. Určitě si napište, kdy jste si křečka koupili, kdy uměl šplhat atd.

A co vy? Máte nějakého křečka, nebo morče či králíka? Napište dolů do diskuse ;-).

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (16)

Příspěvek z 14. ledna 2018 v 15:52.
Alfa_Beta v něm napsala:

Nemám křečka, přeji si křečka

Příspěvek z 12. ledna 2018 v 17:01.
Emilinecka v něm napsala:

Já jsem křečka chtěla chci a BUDU chtít $>$> . Mimochodem hezký článek :-):-> .

Příspěvek z 11. ledna 2018 ve 21:04.
matisek005 v něm napsal:

Náš křeček se uměl držet na stropě klece :D