Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj malý zvěřinec

  vydáno  •  Mazlíčci
  Chtěla bych vám popsat můj malý zvěřinec. Mám andulku Sunny, křečka Jessynku, 8 neonek, 4 ancistrusy, 3 mečovky a 2 vodní šneky.

  Z výstavy Princ a jeho zvěřinec ve vídeňském Belvederu, © Belvedere

  Křečka Jessynku jsem vyhrála od kamarádky v sázce před 2,5 lety, když byla ještě malinká. Péče o ni je jednoduchá. Koupila jsem jí s babičkou klec za 440 Kč se vším všudy. Byl tam kolotoč, piliny, podestýlka, bumbátko, miska a domeček. Občas ji vykartáčuji srst hebkým hřebínkem, vyměním vodu a krmivo a jednou za měsíc vyměním piliny.

  Sunny je velmi mladá andulka. Je jí teprve 8 měsíců. Je přímo od chovatele, takže má kroužek a je odčervená. Klec jsme měli po starší andulce, která uletěla. Stačilo dokoupit krmivo, zrcátko se zvonečkem, bidýlko, proso, natrhat pár klacků a vzít bumbátko. Občas ji nechám proletět po pokoji. Nedávno jí tekla krev z křídla.

  Rybičky jsou velmi krásná a náročná zvířátka. Mám malé akvárko, takže je to horší. Čím menší akvárko, tím větší péče o něj. Jednou do týdne musím akvárko čistit, odlít 1/3 vody a dolít novou, odstátou vodu, nejlépe přes noc. Včera jsem objevila nově narozenou rybičku, tak jsem vzala sklenici, do které jsem přelila vodu z akvárka. To víte, toho malého prcka tam bylo těžké přendat. A v tu ránu jsem objevila malinkého šnečka. Asi nově narozeného. Dneska ráno jsem v akvárku objevila dalšího, ale většího, šneka.

  Miluji svá zvířátka a jsem za ně velmi šťastná.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 25. srpna 2014 ve 12:05.
  kocourek200203 v něm napsala:

  Cože??

  Rybičky jsou náročná zvířátka? Já mám doma rybu a akorát jí dáváme jednou za dva dny najíst a měníme vodu jednou za týden, což trvá cca 5 minut. Pak mám ještě 9 psů a to chápu, to je náročné zvířátko, musíš nejméně 3x denně na procházku, 2x denně krmit a stále doplnovat vodu. Ale rybička, jo?? Nesmysl.