Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj miláček

  vydáno  •  mazlíčci
  Tuto úžasnou kočičku jsme dostali od jednoho pana už od koťátka na jednom statku.

  Koťátko - Fotografii jsem pořídila u kamaráda na chatě v Mlékojedech. , © Jana Laubová

  Když mi bylo asi 10 let, umřel mi kocourek Mourek, byla jsem hodně nešťastná, byl to můj miláček, hlavně se rád mazlil. Když jsem dostala plané neštovice, tak je Mourek asi dostal ode mě. Hrobeček jsme mu udělali.

  Samozřejmě jsem byla nešťastná a mamka nás vzala na statek a pan nám daroval kotě, ale takové divoké. Trvalo delší dobu, než si na nás koťátko (Micka) zvyklo. Pravidelně jsem ji vozila na veterinu a vychovávali jsme jí. Co smí a nesmí. Nejvíce se ráda mazlila a zvykla si na mě. Taková kočičí panička jsem byla.

  U Micky se mi líbilo, že když něco provedla a mamka jí za to vynadala (já o ničem nevěděla, protože jsem byla ve škole), tak hned se ke mně tulila a schovávala se. Když mamka prošla kolem mě, Micka sklopila uši. Snažila se být milá, byl to takový miláček, který zlobil. Někdy mi útočila na nohy a vytahovala drápky. Moc mi to nevadilo, jen když už útočila a moc škrábala, tak jsem musela zareagovat. Ráda se válela ve vaně nebo v umyvadle (bez vody). Když jsem se koupala, tak nevadilo, když viděla vodu, ale stačilo říct „voda“ a ona utekla.

  Když jsem šla spát, měla jsem v pokoji hrneček s vodou a ona pila nebo packou si hrála s vodou. Před vánocemi jsme si koupili živého kapra a dali jsme si ho do vany. Kapr plaval ve vaně. Micka si s ním asi chtěla hrát nebo chtěla zjistit, co to ve vaně plave. Nejspíše se neudržela nebo se lekla kapra a skončila ve vaně. Škoda, že jsem to neviděla. Já jenom slyšela žblunknutí a potom mokré cestičky. Hned mi docvaklo, co se stalo.

  Micinka byla můj miláček, ale zlobila. Už jí nemáme. Můj bratr má alergii (říkala doktorka) a tak mamka musela dát Micku pryč. Od té doby nemáme žádné zvíře.

  Jen teď jsme se spojili s babičkou a ta nám chce dát jednu hodně mazlivou kočičku Míňu. Tak uvidím jak to dopadne.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 31. května 2016 v 15:20.
  Catred v něm napsala:

  Elvírka

  Já bych svou kočku Elvírku ani Morťíka nikam prič nedala!!!

  Příspěvek z 19. května 2016 v 17:08.
  cacorka0 v něm napsala:

  Micka

  Děkuji moc.. ja musela poslechnout ale bylo to moc kruty i teď to boli že ji nemam a je to asi uż 4-5 let co ji nemame :/

  Příspěvek z 15. května 2016 v 10:10.
  Mára09 v něm napsal:

  Reakce na Katuška6:

  Já taky ne, úžasný článek