Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj milovaný pes, jak cvičit psa

  vydáno  •  Mazlíčci
  Chcete cvičit psa, ale nechcete na cvičák , protože ho chcete naučit jen pár základních cviků? Jestli ano, tak je tato alíkovina právě pro vás.

  Pokud zvládnete základní principy výcviku, můžete pak svého psa naučit v podstatě cokoliv. , © MAFRA

  Dlouho jsem chtěla psa a tak se rodiče rozhodli mi ho koupit. Je s papíry a jmenuje se Jenny. 

  Moje mamka cvičí na cvičáku baví jí to. A tak jsme začali Jenny cvičit. Jestli chcete celý výcvik, tak se přihlaste na cvičák. Ale jestli chcete jen pár základních cviků a nechcete se přihlašovat na cvičák, tak vám stačí tato Alíkovina.

  Cvičte pejska, když mu je asi půl roku nebo víc. Když pejsek nesplní váš příkaz, řekněte mu ne a netrestejte ho. Prostě to zkuste znovu. Cviky cvičte postupně. Nejdřív jeden cvik a až ho bude perfektně umět, tak ho učte další cvik. 

  1. povel: Jméno

  Nejdříve musí pejsek slyšet na jméno, aby mohl plnit vaše povely. Takže zavolejte na pejska jeho jménem a když se otočí odměňte ho pochvalou a pamlskem např. (granulkou). Když se neotočí, nekřičte a zkuste to znovu. 

  2. povel: Sedni

  Když pejsek sedí, tak mu řekněte: „Sedni,“ a odměňte ho. Dělejte to často a on pochopí, že když se řekne sedni, tak má sedět. Potom mu zkuste říct: „Sedni“, když stojí. A měl by si sednout. I když si sedne jen na chvilku, ohromně ho pochvalte. Když si nesedne, zkoušejte mu pořád říct: „Sedni,“ když sedí. 

  3. povel: Lehni

  Když leží, řekněte mu: „Lehni,“ a pochvalte ho a odměňte ho. A když to budete dělat často, tak to pochopí a potom to zkuste, když stojí nebo sedí a on by si měl lehnout. Když ne, řekněte mu: „Lehni,“ znovu. Když si nelehne, pořád mu říkejte: „Lehni,“ když leží a chvalte ho. On se to časem naučí.  

  4. povel: Ke mně

  Zavolejte na pejska jeho jménem. Když k vám poběží, řekněte: „Ke mně.“ Potom ho odměňte. A nebo ho k sobě přilákejte pamlskem. A když k vám půjde, řekněte: „Ke mně.“ Až k vám přijde, odměňte ho.

  To je ode mne asi vše. Ať se vám povede výcvik.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 4. srpna 2015 v 9:46.
  Bastynka v něm napsal:

  Tiež iná metóda

  Ahoj, profesionálnej kynológii sa venujem so svojím psom už viac ako rok. Na povel "lahni" je samozrejme iná metóda, lebo keď pes leží a povieš mu "lahni", moc tomu nepochopí. Tebe ide o to, aby si ho naučila lahnúť, nie ležať. Ale asi by sa to malo dať aj týmto spôsobom.

  My to robíme inak (teraz už nie, teraz poslúha na "l" a už leží). Psa si dáme k ľavej nohe, povieme ''lahni!'', ľavou rukou sa zaženieme dodola, ako keby sme odháňali muchu do zeme (:D) ale nedotýkame sa psa. A potom s pravou rukou, kde držíme pamlsok, mu ukážeme ten pamlsok pred nos a postupne ho dávame na zem trochu do predu. Keď si pes nechce lahnúť ani tak, jemne ho ľavou rukou potlačíš na lopatky. Nie na chrbát! Keď si lahne, dáme mu mňamku s pravej ruky a ľavou ho pridržiavame, aby sa hneď nepostavil - musí sa predsa naučiť ležať. Potom ho ľavou rukou od krku až k chvostu pohladkáme a na lopatkách troška zatlačíme, aby vedel,;že ho chválime za to, že leží. Popri tom samozrejme chváliť a chváliť. Nakoniec sa rovno postavíte, ale pes by mal ostať ležať, robí sa to tak,;že mu dáte vôdzku a postavíte sa naňu, aby sa nepostavil. Potom sa znova skrčíte, pohladíte ho ako predtým - od krku k chvostu. Vychválite ho, postavíte sa, poviete ''sadni!'' (ak si nesadne, máte tam vodítko, trošku mu s ním pomôžte) a odmeňujte ho. Skúste to trikrát, viac nie, až za niekoľko hodín neskôr, aby ho to neprestalo baviť. :) potom sa s ním samozrejme vybláznite, ponaťahujte alebo mu hoďte loptičku. :)

  Příspěvek z 2. srpna 2015 v 9:05.
  vikanocka11 v něm napsala:

  Mám trocha jinou metodu

  Já jsem chodila na kinologický kroužek , kde jsme se učili cvičit psa . Vytvorila jsem si svou vlastnou metodu jak psa naučit sadni , taky je odskoušaná na psech z utulku .  Je trochu jiná . Jednoducho dáš psovi pamlsek nad hlavu tak abych jsi sadnul a když chce ten pamlsek tak jsi sadne a odmeníš to a , taky snažím jse do toho zapléct psí posunky . Ale někdy musím vyskoušet taky tú tvou metodu 1625