Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj názor na bezejmenného hrdinu ve Forsaken Gods

  vydáno

  Bezejmenný hrdina je osoba, za kterou hrajete napříč všemi sériemi hry Gothic kromě čtvrtého pokračování Gothic 4: Arcania, kde hrajete za bezejmenného pastýře.

  Poušť Varant, © Rokio

  Tento muž je mladík s hnědými vlasy sčesanými do culíku (spoiler: později je má krátké), který byl z neznámého důvodu hozen do trestanecké kolonie, kde měl vykonávat práci kopáče. Tohoto úkolu byl však zbaven a namísto toho měl doručit dopis mágům ohně, čímž příběh začíná.

  Pokud jde o jeho schopnosti, tak hrdina bez jména je na začátku série vždy úplně bezbranný a na konci je tak silný, že dokáže porazit hordy monster a jiných protivníků. Vždy máte na výběr, jakou cestou se vydáte (cestou bojovníka, cestou mága, cestou žoldáka apod.). Příběhová linie je ale vždy stejná, (spoiler) kromě třetí série, která má více konců.

  Co se týče jeho povahy, tak hlavní hrdina je humorný, ochotný, schopný činu a nad nikoho se nepovyšuje, (spoiler) kromě doby poté, co šel ve trojce cestou za Xardase.

  A teď konečně k věci. (spoiler) V datadisku k třetímu dílu se hodně změnil. Už to nebyl hodný, pokorný a ochotný hrdina, ale velký nadutec, který si myslí, že každého bez problému porazí. Navíc v této příloze ke trojce je sice silný, ale není tak silný jako dříve (poznámka: i později v datadisku).

  (spoiler) Můj celkový názor na tohoto hrdinu je takový, že i když se později změnil, pořád si zaslouží přinejhorším neutrální karmu, protože vykonal více dobrého než špatného, a když se později změnil, pořád byl ochotný být většinou na té správné straně.

  Poznámka redakce: Autor tento článek publikoval též na svém blogu: rock-lee13.blog.cz.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 13. června 2018 v 18:19.
  MyRoWARE v něm napsal:

  Článek o Gothicu jsem tady opravdu nečekal :D.
  Pěkně napsané. Asi si zase zahraju jedničku, dvojku a trojku od znova a pak se vrhnu do modifikace The Returning

  Příspěvek z 13. června 2018 ve 12:40.
  lemurka v něm napsala:

  Přiznávám, když jsem tady (jakože na téhle stránce) uviděla zmínku o Gothic sérii, uniklo mi velmi kraťoučký fangirlovský „Ííp!“ :D
  V podstatě to vidím stejně. Od trojky dál tu postavu prostě strašně zkonili.

  Příspěvek z 13. června 2018 ve 12:34.
  JáJá1 v něm napsal:

  :-)