Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj nejlepší kamarád je užovka Frankie

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Asi před čtyřmi lety jsem si říkala, že had vypadá slizce a strašidelně. Změnila jsem názor ve chvíli, kdy jsem zjistila, že má nová kamarádka má doma užovku červenou. Ze začátku jsem se jí moc bála. Ani dotknout jsem se jí nechtěla! Za necelý rok jsem si ale na jejich užovku Matýska zvykla a vzala jsem si ho dokonce i do ruky. Pořád jsem se ale bála, aby na mě nezaútočil.

  Užovka obojková (natrix natrix), © Profimedia.cz

  Do loňského roku má maminka tvrdila, že had a ostatní plazi jsou to nejhorší, co na planetě může být. Jen jsme se začali bavit o krásném zbarvení některých hadů a maminka hned odešla do jiného pokoje. Moje starší sestra je po ní. Letos v lednu jsme všichni seděli s otevřenou pusou, protože maminka byla u kamarádky, která chová krajty, a ona se odvážila je vzít do ruky. Když přijela za námi, řekla, že bychom si mohli pořídit hada.

  Já s tátou jsme byli nadšení, ale sestra padla na zem. I tak jsme si 12. února pořídili užovku červenou, kterou jsme pojmenovali Frankie (podle tátova nejoblíbenějšího zpěváka Franka Zappy). Dnes už je mu přibližně 6 měsíců a měří přes 45 cm. Má krásné zbarvení kůže. Když se svlékne, tak si jeho kůži schovám.

  Jednou za 14 dní mu dáváme k jídlu myší holátko. Nejprve nám jich bylo líto, ale každý člověk si zvykne. Nedávno jsme zjistili, že náš Frankie má parazity a proto jsme ho museli dát potřít nějakou mastičkou. Už parazity nemá a je šťastný. Mazlím se s ním skoro každý den a rozhodně nemůžu tvrdit, že had je slizký! Na dotek je náhodou příjemný a dokonce moc hodný. Je to můj nejlepší kamarád!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (49)

  Příspěvek z 9. října 2010 ve 12:48.
  Eclips v něm napsala:

  HADI.

  KÁMOŠKA MĚLA VE ŠKOLE HADA A JÁ SI HO POHLADILA,A HNED JSEM SE DO NĚJ ZAMILOVALA.JSOU ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.

  Příspěvek z 25. září 2010 v 10:59.
  Hana-2 v něm napsal:

  Taky bych chtěla hada...

  Hodně lidí si myslí, že hadi jsou slizcí, ale to není pravda. kdo hada má, nebo si ho choval ví o čem mluvím. :)

  Já bych hada chtěla strašně moc a možná ho mít budu. :) Už se tě+ším a tvého Frankieho ti moc závidím.

  Příspěvek z 20. září 2010 v 17:41.
  embr v něm napsala:

  Reakce na Anna-ANNKO:

  mě se libi10