Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj nejlepší vánoční zážitek: Výherní příběhy čtenářů Alíkových novin

  vydáno  •  Vánoce · Soutěže
  Ačkoliv vánoce jsou už dávno za námi, několik vašich vánočních příběhů nám je ještě připomene. Autoři následujících příběhů jsou výherci soutěže Alíkových novin o "Můj nejlepší vánoční zážitek".

  Šťastné a veselé Vánoce!, © Profimedia.cz

  Kotě
  Honzík Telinger

  Štědrý večer je pro mě nejdelší den v roce. Aby se mi zkrátila doba čekání, šli jsme s tatínkem večer hledat Ježíška ven. Všude byla tma a ticho, nikde nikdo. V tu chvíli jsem slyšel nějaké šustění z křoví a slabý hlásek. Myslel jsem si, že je tam schovaný Ježíšek. Když jsme přišli s tatínkem blíž, pod stromem se krčilo malé zmoklé a promrzlé koťátko. Přemlouval jsem tatínka tak dlouho, až jsme si koťátko vzali domů. Maminka dostala nápad: koťátko jsme dali do košíčku pod vánoční stromeček. Pro moji nemocnou sestřičku to byl nejkrásnější dárek, a když děkovala Ježíškovi, nenápadně jsme na sebe s tátou mrkli.

  Vánoční záchrana
  Václav Paták

  Den po vánocích jsem odjel se svými rodiči k babičce. Jaké to bylo překvapení, když mě u dveří nepřivítalo dovádění babiččiny fenky Frei, ale babiččina uplakaná a ustaraná tvář.

  "Co je?" zašeptal jsem namísto pozdravu. Z babiččiných úst vyšly jen dvě slova "Frea zmizela". Zamrazilo mě v zádech. Tedy ano Frea občas sice utekla, ale zatím se vždy vrátila. U oběda ani u večeře jsme nikdo nemluvil.

  Druhý den ráno jsem si vzal dalekohled, Frejiny mlsky, její oblíbenou hračku a vydal jsem se ji hledat. Nejdřív jsem vyrazil prohlídnout okolí domů lidí, kteří mají také psa. Frea nebyla u žádného z nich. Tak jsem tedy zamířil k lesu. Prolezl jsem ho snad třikrát a nakonec jsem únavou klesl do sněhu. Prozatím jsem musel hodnotit hledání jako neúspěch. Celou noc jsem přemýšlel kde Frea je.

  Další den znovu stejná výbava a stejný cíl. Tentokrát mířím ke sjezdovce a k jejímu okolí. Na sjezdovce nebyla ani noha, ani lidská ani psí. Sedl jsem si do sněhu a najednou jsem uslyšel kňourání, které jsem odněkud znal. "Takhle přece kňourá Frea!" Pomyslel jsem si a otočil se, ale nic jsem neviděl. Podíval jsem se proto dolů a byla tam. Rozběhl jsem se za ní, ležela tam na boku. Běžel jsem a v tu ránu jsem zakopl, tak jsme tam leželi oba, Frea a já. Mě sice bolela noha, ale Frea na tom byla hůř. Z nohy jí tekla krev. Nejspíš se zranila o kámen, když běžela dolů . Odnesl jsem ji proto domů a děda s ní odjel na veterinu.

  Naštěstí se z toho Frea rychle dostala a pro mě i pro babičku to byl ten nejhezčí vánoční dárek a zážitek.

  Nečekaná návštěva
  Ondřej Bárta

  Můj vánoční příběh začal víc než před rokem. Jezdím často za strejdou na vesnici asi 30 km od Hradce Králové. Není to sice můj opravdický strýček, ale já mám strejdu moc rád. Bydlí skoro na samotě, za domkem má jen pole a les. A z toho lesa mu jednou přinesli známí malého kolouška. Strejda se zlobil, ale když už lidé mládě ohmatali, vrátit se nemohlo. Zůstalo u domu, pilo mléko z dětské lahvičky, zvyklo si i na suché rohlíky a chleba, i na jméno Míca. Když se z něho stala velká srnka, pustil ji strejda zpět do lesa.

  Letos jsem ráno na Štědrý den přijel ke strejdovi do jeho lesa pro malý vánoční smrček. Když jsem byl se stromkem v ruce u domu, slyšel jsem neznámé zvuky. Rychle jsem se otočil, jestli za mnou neběží divočák, ale zůstal jsem překvapeně stát. Ke strejdově domku přicházela Míca s malým srnečkem, jako kdyby ho chtěla ukázat a poděkovat za záchranu svého života. Všichni kolem mi říkali, že to byla jen náhoda, ale já si budu stále stejně myslet, že v tento den se můžou stát věci, pro které nejsou žádná rozumové vysvětlení.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 10. února 2013 ve 14:45.
  LízaDoolitlová v něm napsala:

  Vánoční příběh

  Mně se líbil ten příběh s tím kolouškem.15

  Příspěvek z 9. února 2013 v 7:26.
  snehovakralovna v něm napsala:

  Reakce na filipka6:

  jo no tak já sem taky nemohla vydržet 2121212121212121212121212121

  Příspěvek z 9. února 2013 v 7:24.
  snehovakralovna v něm napsala:

  snehovakralovna

  no tak spoustu dárku prostě nej den v celím roce 66661616161616161616