Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj nejoblíbenější předmět je zároveň ten nejnechutnější

  vydáno  •  škola a poznání · škola
  Baví vás něco ve škole? Stalo se vám někdy, že vám to něco znechutilo? Teď nemluvím o učitelích...

  Správný muž ve vesnici Pa-Ša má zbraň, ženu a dobře ořezané nehty. Nůž se používá i k stříhání vlasů., © Jason Lee

  Již od šesté třídy mám ve škole nejradši přírodopis. Mnohokrát jsem ho měla raději i než jednoduché předměty typu výtvarná či hudební výchova. Nikdy mi nedělal problémy. Ráda jsem si hledala i nějaké zajímavosti, o tom, co se učíme.

  Jiné předměty se učím jen, abych neměla špatnou známku a řeknu něco jen, když jsem vyvolaná. U přírodopisu to bylo jiné. Byla jsem vlastně částečný šprt.

  Vše se to změnilo minulý týden, když jsme začali probírat kůži. Nikdy by mě ale nenapadlo, že se budeme učit i o všech mykózách, vyrážkách a pupínkách. Přišlo mi opravdu odporné, když jsem se dívala na průřez kůží. Přesně, na potní žlázu. Chtělo se mi doslova zvracet.

  Znám lidi, kterým se dělá špatně z krve, nikoli však z potních žlázek. Byl to pro mě opravdu nechutný pohled, jak to bylo bílé a zkroucené. Potom jsme přešli na plísně. Byly snad ještě horší, než potní kanálky. Jsou druhy, které se vám prožerou kůží až do masa.

  No, komu z vás se nedělá špatně? Mně se dělá nejvíc o hodinách přírodopisu, když nám to vše učitel podrobně vysvětluje. Samozřejmě si ze mě spolužáci dělají srandu, že se nemyji, tak se bojím, že se mi podobné plísně udělají.

  Po této hodině jsem ani nemohla usnout. Pořád se mi před očima točily ty děsné fotografie. Další hodinu nás seznámil s plesnivými nehty, dozvěděla jsem se, že hnis v beďarech je na podobné bázi jako moč. Viděla jsem ty nejodpornější kožní choroby a video, kde jednomu ruskému pánovi brouci okusují nohu zaživa.

  Když jsme z kůže psali písemku, bylo mi tak špatně, že jsem ani nemohla tlačit na propisku. U nás ve třídě se spolužáci bojí bouřek, hmyzu, krve nebo duchů. Nikdo z nich se však nebojí přírodopisu ani kůže.

  Čím víc mi to přišlo odporné, tím víc mě tím otravovali. Když jsem se někam přihlásila, měla jsem klidně přes dvacet nových zpráv, kde byly fotky nechutných vyrážek.

  Ještě před měsícem jsem se těšila, až se pochlubím učitelovi, co nového jsem zjistila. Od minulého týdne se mi chce před hodinou přírodopisu zvracet. Je to taková moje slabina, ale snažím se s tím bojovat.

  Zanedlouho budeme probírat něco jiného, to mě ale nezachrání. Musím si zvyknout, že takové věci existují. Komu z vás by bylo o hodině přírodopisu tak špatně, že by ani nemohl dýchat? Myslím, že jsem jediná.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 11. dubna 2014 v 17:02.
  SermirkaEllena v něm napsala:

  My jsme se minulý týden učili o rozmnozovaci soustave -_- Taky žádná sláva...20

  Příspěvek z 2. března 2014 ve 13:07.
  anička999 v něm napsal:

  Prach

  Já si všechno musím opláchnout, myslím si že je to od prachu a divím se když si někdo vezme víčko na lahev ze šuplíku a aniž by ho opláchl (i když je čisté) tak ho našroubuje a třeba zatřese ještě. To já bych mohla, ale měla bych špatný pocit...

  Příspěvek z 2. března 2014 ve 13:04.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na Terrinka2002:

  To si umím představit 1723