Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj normální školní den

  vydáno  •  Škola
  Můj školní den začíná v 6:05, když mi zvoní budík. Ptáte se, proč vstávám tak brzo? Bydlím ve vesnici a zde máme školu jen do 5. třídy. Já jdu do 9. třídy a musím dojíždět do 10 km vzdáleného města.

  Obec Lísek u Bystřice nad Pernštejnem - Obec Lísek u Bystřice nad Pernštejnem. (2.7. 2006), © Oldřich Němec

  Probudím sestru, která jezdí se mnou a jdeme se obléct.

  Občas, když mám dost času, kontroluji si, jestli máme všechno. Ale jelikož tahání sestry a hledání oblečení zabere asi 10 minut, není času nazbyt. Jdeme se nasnídat, nachystat si svačinu a pití do školy.

  Sestru musím popohánět. Potom následuje česání vlasů a souboj o to, kdo bude stát při čištění zubů na kachličkách a kdo ve sprše. Máme totiž malou koupelnu. Potom se oblékáme, pokud zbývá čas, někdy se namaluju, někdy si čtu, jindy jsem chvilku na mobilu. 

  A vyrážíme kilometr z kopce na zastávku autobusu. Musíme spěchat, jelikož z domu vyrážíme v 6:35 a autobus jede v 6:45. Máme sice 10 minut, což je na 1 kilometr celkem dost, ale se sestrou je to složitý. Díky bráchovi mám určený časy kde kdy být, takže vím, jestli stíháme nebo ne. Zatím mi nikdy bus neujel.

  Pak následuje 35 minutová cesta autobusem, buď si čtu nebo poslouchám písničky. Když dorazíme do Bystřice nad Pernštejnem (město, kam chodím do školy), tak nás čeká cesta skoro přes celé město. Většinou se se sestrou rozdělíme a každá jdeme svou cestou.

  Já ráno oceňuji prostor, klid a samotu. Jelikož přijedeme v 7:20 a školu otevírají až v 7:40, tak mám dost času, bohužel cesta ke škole je rychlejší jak cesta na autobus, takže to všechno uteče rychle. Většinou se proto stavím v obchodě, kde si něco koupím. Pak si ve škole odkroutím 6 hodin (někdy i 8) a jdu domů. Pokud mám 6 hodin, tak končím v 13:30, ze školy odcházím asi ve 14:00, jelikož tam chodím na oběd. A pak šouravým krokem na busák. 

  K mé smůle mi bus jede až v 14:50. Takže 50 minut musím čekat, občas si čtu, poslouchám písničky, jindy je tam kamarádka, se kterou si povídám. Někdy nakupuju, ale moc se toho dělat nedá. Bystřici mám celou prochozenou.

  Cesta domů je rychlejší, jelikož projedeme menším počtem vesnic. Trvá asi 20 minut. Domů dojdu většinou v 15:20. Když mám 8 hodin, končím v 15:15. A mám ještě hodinu a 15 minut času do odjezdu autobusu. A to je hodně času.

  Většinou zajdu do knihovny, nebo chodím po obchodech, ale kolem 16 hodiny jsme na busáku. Domů potom dojdu asi v 17:15. Do večera času dost. Doma se ale neučím. Nebaví mě to. Spíš chodím za koníky nebo si píšu s kamarády nebo zjišťuji, jaký byl domácí úkol.

  A takto se to opakuje 5 dní v týdnu, 10 měsíců ročně. A jak probíhá váš školní den? 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 17. března 2018 v 19:34.
  dennisvet v něm napsala:

  Na co potřebuješ tolik času ráno, kajco?8-o

  Příspěvek z 17. března 2018 v 19:32.
  kajca v něm napsala:

  já stávám 6:00 a autobus mi jede tedy by měl jezdit 7:45 ale on si jezdí kdy chce takže je lepší být na zastávce v 7:20

  Příspěvek z 23. března 2015 ve 21:02.
  klokanmarketa v něm napsala:

  :D

  já vztávám v 7:00 a škola nám začíná v 7:20