Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj nový komiks Alf a Voříšek konečně vyjde

  vydáno  •  Komiksy · Povídky

  S radostí vám oznamuji, že již brzy vyjde můj nový projekt - originální ručně kreslený komiks o dvou veverkách, které dělají pokusy.

  Alf a Voříška, © kikionka1

  Celý název zní Dobrodružství Alfa a Voříška. O čem je? Příběh se odehrává v jednom zcela obyčejném lese, kde žijí zcela obyčejná mluvící zvířátka. Celé místo oplývá radostí ze života, pohostinností, humorem i pozoruhodnými dobrodružstvími. My se ale zaměříme na majestátní dub, tedy spíš na majestátní laboratoř, ve kterém přebývají veverčí bráškové Alfons a Vořechslav Šiškovi, nebo-li Alf a Voříšek.

  Oba kluci jsou kromě zrzavých milovníků ořechů také vášniví vědečtí nadšenci, a když dojde na nějakou namáhavou každodenní činnost, neváhají si ji za pomoci vědy ulehčit - i přes to, že jejich plány čas od času nedopadnou tak, jak by chtěli. A copak jsou ti kluci veverčí zač? Alf Profesor Alfons Šiška je mladý chemik a vynálezce, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Alf. Přirozený vůdce, vždy si ví rady - tedy alespoň většinou. Bydlí společně se svým mladším bratrem Voříškem v laboratoři U Velkého dubu. Tento energický a vynalézavý veverčák tráví veškerý volný i nevolný čas prací na svých kuriózních vynálezech, se kterými budete mít možnost se v komiksech dostatečně seznámit. Jeho heslo zní: „Dvojice Alf a Voříšek změní svět!“ Bohužel, ne každý je dokonalý, a tak se stává, že i na Alfových vynálezech se vyskytne chybička způsobená nejrůznějšími faktory, jež vyústí v nehodu. Avšak to ho neodradí od představy, že jeho vynálezy ten svět přeci jednou změní!

  Vždy dobře naladěný a rozpustilý je náš Vořechslav Šiška, tedy Voříšek! Alfův roztomilý mladší bráška vás vždy zaručeně pobaví, ať už úmyslně či ne, na průšvihy je totiž doslova magnet. Voříšek miluje vědu, humor a dobré jídlo. Je vášnivý kuchař. Ačkoliv není příliš zručný, plní svou roli Alfova pomocníka celkem zdatně. Pokud se ovšem nesnaží o pokus ve své vlastní režii! Ale i přes četné nehody a někdy i starosti, které Voříšek nechtěně svému bráškovi způsobí, se mají stále rádi - však nikdo není dokonalý!

  Komiks je určen pro každé zvídavé dítko především ve věku 8 - 12 let. Jeho účel je ukázat svým čtenářům, že věda není něco nudného a nesrozumitelného, nýbrž zábavná a velmi důležitá část našeho světa. Být vědcem znamená víc, než si myslíme. V průběhu komiksu se bráškové učí, prožívají neobvyklé situace, pocity, musí činit těžká rozhodnutí a nalézat správná řešení, neustále se potkávají s kouzlem poznání. Zjišťují však, že i když občas práce vědce není vůbec jednoduchá, dává jim ty nejcennější zkušenosti.

  Budu nesmírně ráda, když projekt podpoříte na FB: www.facebook.com/Komiksy-Alfa-a-Vo%C5%99%C3%AD%C5%A1ka-1394075757503661/ nebo o něm řeknete kamarádům.

  Těším se na vaše dojmy a vědě zdar!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 20. dubna 2019 v 19:17.
  kikionka1 v něm napsala:

  Omlouvám se, z technických a časových důvodů jsem projekt pozastavila, což ovšem neznamená, že nebude zrealizován!

  Příspěvek z 16. června 2018 v 17:31.
  kikionka1 v něm napsala:

  Vyjde to v Deníku víkend, snad už příští týden, ale ozvu. Každopádně děkuji za podporu a snad se vám to bude líbit :-)

  Příspěvek z 16. června 2018 ve 12:31.
  PaulaF v něm napsala:

  ....... Kde se to dá koupit? :D