Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj oblíbený film: Kobry a Užovky

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Málokdo čekal, že film Jana Prušinovského, Kobry a Užovky, sklidí takový úspěch. V hlavních rolích si zahráli bratři Matěj a Kryštof Hádkovi, Jan Hájek, Lucie Žáčková, Lucie Polišenská a David Máj.

  Z filmu Kobry a užovky, © Falcon

  Poznámka redakce:

  Distributor uvádí, že film je určen pro osoby starší 15 let, proto shlédnutí filmu mladším osobám nedoporučujeme.

  Film je žánru drama, ale i tak jsou ve filmu momenty, u kterých se opravdu nasmějete. Ve filmu se objevuje spousta českých písniček jako jsou Barák na vodstřel od Aleše Brichty, Tohle je ráj od Argemy, Země vzdálená od Kamila Střihavky a Na hadím ocase od bratří Orffů. A o čem vlastně celý film vůbec je?

  Kobra (Kryštof Hádek), magor uvažující jako dítě a nezodpovědný feťák vykrádá chatky. Jeho bratr Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve vlastním životě. Táhne mu na čtyřicet, nemá holku, práci a cítí, že má poslední šanci se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nechce promarnit. Když se však ukáže, že by Užovka konečně mohl být šťastný, přichází na scénu Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci. To se ale vymkne kontrole.

  Na filmy moc nekoukám, ale řekla jsem si, že bude stát za to, se na něj podívat. Takže pokud nevíte, na jaký film kouknout, tak myslím, že Kobry a Užovky jsou super volba.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 28. dubna 2016 v 19:05.
  Češtinář v něm napsal:

  Otázka pro správce webu

  Dobrý den,
  omlouvám se, ale vážně si myslíte, že je vhodné zveřejňovat na webu, který je dle vašich vlastních slov určen především pro děti od 4 do 12 let, článek propagující takovýto film? Nijak nezpochybňuji, že jde o film kvalitní (koneckonců získal i několik Českých lvů), avšak pro děti ve zmíněném věku je skutečně vhodný jen stěží.

  Příspěvek z 25. dubna 2016 v 18:11.
  a_u v něm napsala:

  Tenhle film se mi  taky hodně líbil, určitě doporučuju :)