Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj pes Nela a trable zažité s ní

  vydáno  •  zvířata · kamarádství · kamarádi · mazlíčci
  Když jsme si Nelu přivezli poprvé domů, myslela jsem si, že to bude andílek. Jenže po pár dnech se to změnilo. Nela začala všude všechno kousat. Rozkousala nám nabíječky, můj karaoke set apod. Po měsících to s ní ale šlo čím dál líp. Nela se začala učit čůrat venku, chodit bez vodítka u nohy, dokonce i dává pac, poslechne, když jí řeknete: „Sedni!“

  Ale pořád si nemůže zvyknout na našeho dědečka. Vždycky když k nám přijedou s babičkou na návštěvu, Nela začne štěkat. Zajímavé je, že vždycky jen na něj. A když už ji chce děda pohladit, začne vrtět ocasem a udělá takovou malou loužičku.

  Možná, že na ilustrační fotografii vypadá jako andílek, ale to rozhodně není. A taky bych řekla, že to, co říkají tvrdí odborníci, tedy že pes zdědí vlastnosti po svém páníčkovi, tak to je pravda. Protože každý z mého okolí říká, že jsem velice aktivní.

  Mně osobně na Nele nic nevadí. Jen mé mamince, které zejména vadí to, že Nela si vždycky ke mně v noci vleze do postele a spí se mnou. Nela totiž moc líná a chlupy jsou pak úplně všude. Ale zase když semnou spí, tak ráno, když mi zvoní budík a nechce se mi vstávat, stejně musím, protože Nela je už nachystaná mě vzbudit.

  Nela mě budí tak, že na mě skočí a začne mě oblizovat úplně po celém obličeji. Nela je nejlepší pes na světě a nikdy bych ji za nic nevyměnila.

  A proto radím, když už si vezmete nějakého voříška, tak mějte hodně trpělivosti a času si s pejskem hrát, protože život s takovým pejskem pro vás nebude snadný. I když se mi zdá, že kříženci jsou lepšími kamarády než čistokrevní. Je to jako vaše pravá ruka. 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. ledna 2018 ve 13:34.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Pekny clanek a pejsek nadherny! Taky znam par psu od znamych, kteri stekaji jen na nekoho. Vzdycky premyslim, co na nich ten pes vidi/nevidi, ze na ne tak steka. Ode me se vetsinou kazdy pes necha pohladit, asi ode me citi, ze nejsem zla a nechci mu ublizit. Na dovolene jsem stravila dlouhy cas se 3 psy a kazdy si ke mne rad chodil lehnout nebo se nechat podrbat, byla jsem nadsena a jsem rada, ze ti psi citi nejake to "pratelstvi" z me strany:-3

  Příspěvek z 18. ledna 2018 v 9:01.
  qixik v něm napsala:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli ji máš z útulku nebo sis ji koupila?

  Příspěvek z 3. listopadu 2014 v 19:16.
  mišinka2003 v něm napsala:

  voříšek

  máš pravdu taky máme doma voříška a je to ten nejlepší pes na světě.254