Alíkovina

Můj prázdninový projekt: Medúzy

vydáno  •  Volný čas venku
O velkých prázdninách jsem byla u moře v Bulharsku. Narazila jsem tam na medúzy a začalo mě to k nim táhnout.

Nejprve jsem je jen pozorovala, poté jsem nutila ty, co je sbírali, aby je pustili. Hledala jsem informace o nich na internetu a nakonec jsem začala svůj vlastní výzkum.

Poznámka:
Velmi často se medúza píše jako medůza, ale ujišťuji vás, že správně je to opravdu s "ú".
 

Něco o medúzách:

Medúzy jsou bezobratlí vodní živočichové, které tvoří převážně voda, pohybují se díky svalům. Vyskytují se spíše v teplejších slaných vodách, ale není to pravidlo. Většinou jsou hlavně v přístavech, kde jedí malé rybky, které vypadnou z lodi. Bývají ale i u pobřeží.

Co mě na nich zajímá:

Obdivuji to, jak se pohybují a jejich způsob života. Připadá mi velmi zajímavé už jen to, že byly jedny z prvních zvířat na zemi. Nerada vidím, když je někdo na pláži sbírá a dává je třeba jen tak jako ozdobu na hrad z písku.

Proč zrovna medúzy:

Protože na nich budu stále objevovat něco nového a kdybych objevila všechno na každém zvířeti, tak by to pak byla nuda. A tady alespoň můžu využít svou představivost.

Medúzy u nás v České republice:

I tady u nás v Česku jsou medúzy. Říká se jim medúzky sladkovodní. Žijí hlavně v zatopených lomech a jezerech. Většinu života tráví jako taková poloviční medúza a pak teprve je z nich medúza. Klobouk mají velký asi tři centimetry a někdo je chová i v akváriích.

Doufám, že vás medúzy zaujaly alespoň z části tak, jako mě. Třeba se přidáte i do mého klubu ochrany medúz nebo je budete zkoumat nebo je prostě jen nebudete trápit a pokusíte se k tomu přimět i další lidi.

Autorka: (9 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 28. května 2014 v 15:48.
Deštník184 v něm napsala:

Krásný článek, medúzy jsou pěkné :)

Příspěvek z 12. května 2014 ve 20:56.
E1234 v něm napsala:

Díky

Příspěvek z 12. května 2014 v 19:42.
Natálka-12 v něm napsala:

medúzy

Zajímavý článek ,medúzy jsou moc hezký 16