Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj příběh

  vydáno  •  Vztahy
  Ahoj, povím vám můj příběh.

  (P) Dětská šikana, © Profimedia.cz

  Ahoj, povím vám můj příběh. Ve školce to bylo v pohodě, měla jsem kamarády a zažívala jsem dětskou lásku. V sedmi letech jsem nastoupila do školy, děti úplně v pohodě, učitelka v pohodě, jen tam byla jedna holka. Říkejme jí třeba Karolína.

  Karolína dělala rozbroje proti jedné spolužačce. Říkejme jí třeba Elena. S Elenou jsme nebyli extra kámošky, ale občas jsme si něco řekli. Ve druhé třídě to bylo zase v pohodě, nic zlého se nedělo ale Karolína nechala Elenu být a učitelka jim o mně navykládala věci: Po přesunech jedině s učitelkou, nehraju míčové hry, když házíme míčem tak jsem jinde apod. Chápu, nevidím na jedno oko, ale nemusí kvůli tomu, dělat toto. Holky se se mnou přestali bavit, dokonce i jedna z nej holek ze třídy, říkejme jí třeba Aneta.

  Připadala jsem si odstrčená, ale dále jsem se tomu nevěnovala. Ve třetí třídě se se mnou holky nebavily, ale kluci se mi začali posmívat. Volali na mě sprostá slova, něco na mě ukazovali i když jsem ani nevěděla co to znamená, ale teď jsem to pochopila.

  Ve čtvrté Karolína zmanipulovala ochránkyni třídy, říkejme jí třeba Leona. Když jsem s nimi chtěla být ve dvojici, říkali: Ne, nechoď s námi. Musíš jít s učitelkou. Nebo: Hele Kájo, koukej se jak Míša běhá. Přišla tam učitelka. „Holky, proč se jí posmíváte?’' Leona se na ní divně podívala. „Co? Jestli myslíte to s tím běháním, tak se na ní podívejte. Běhá líp než v první a já jsem to myslela tak, že už jí to jde.’' Učitelka se usmála a odešla.

  Našla jsem si kamarádku (Báru), velmi jsme si rozuměli, ale Bára hrozně pomluvila naší rodinu a na táboře mi pořád říkala, jak jsem zlá, že díky mojí mamce mě nemá ráda, že se nediví, že se se mnou nikdo nebaví apod. Tím naše přátelství skončilo.

  Ve škole se se mnou začala bavit Aneta, hodně jsme se bavily a rozuměly si. Leoně se to nelíbilo a začala se mi posmívat. „Holky, koukejte jaké má Michala prsa!“ Ke konci roku, bylo focení v parku. Aneta se bavila se spolužačkami a pak přišla za mnou. „Míšo, pojď si s námi hrát.“ Já hrozně nadšená jsem šla za nimi. Leona se na mě zle podívala a řekla „Michalo vypadni, ještě spadneš.“ Učitelka stála vedle nás a nevšimla si toho. Aneta si se mnou šla hrát a pak učitelka řekla, že mají jít všechny holky hrát. My jsme šly, po chvilce přišla učitelka a řekla mi, ať si sednu na lavičku. Pak jsme odešli.

  Nacvičovali jsme divadlo, Leona v roli Karkulky tam na mě celou pohádku mlela. „Jsi pomalá!!!! Zrychli to!!! Nemluv tak pomalu!!!“ Pak přišla mamka a já jsem se jí zeptala. „Mami, opravdu jsem to mluvila tak zle?“ Celé jsem to mamce řekla a říkala, že Leona hrozně drmolila. Pak se mi Leona začala hrabat v tašce apod. Bála jsem se chodit do školy, ale byli poslední dva měsíce, tak jsem se to snažila zvládnout.

  Byl konec školního roku, konec prázdnin a já se bála jít do školy. Mamka „Neboj se, budete mít jinou učitelku a bude to v pohodě.“ Mamce jsem věřila a šla jsem do školy bez obav. Přišla jsem do třídy a začali na mě ukazovat sprosté znaky, křičeli ať vypadnu, že tady nemám co dělat, že mám mazat do jiné školy. Když jsem to ignorovala, tak mi zacpali židle a nechtěli mě pustit do lavice. Nakonec jsem našla uličku, kde nikdo nestál a snažila jsem se ty první dvě hodiny v páté třídě přežít. Jela jsem do ozdravovny se zády. Mamka říkala: „Prosím tě, ty děti jsou jen rozjetý.“ Ale když jsem se trochu uklidnila, odreagovala, tak jsem jí řekla, co se mi stalo. Nějaký den o tom nemluvila a já jsem se s tím smířila.

  Mamka mi za týden zavolala a řekla mi, že pro mě zítra přijedou a podívají se se mnou do nové školy. Teď tam chodím, jsem tam hrozně šťastná. Děkuji mami, díky Anet že ses mě zastávala.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  elísek1 v něm napsala:

  moc krásný článek >X<-pět tlapek

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 20:37.
  Rodé v něm napsala:

  to je dobře že to dobře dopadlo@)->-

  Příspěvek z 22. dubna 2018 ve 14:24.
  pastelka72 v něm napsala:

  Všem moc děkuji.