Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj příběh: Mazlíčci

  vydáno  •  Mazlíčci
  Máme opravdu hodně domácích zvířat. Začalo to tím, že se k nám nastěhovalo kotě. Byl to kocourek a máme ho dodnes. Je nám opravdu věrný. Říkáme, že je staletý, protože nás nikdy neopustil, jak to kocouři mají ve zvyku.

  Koťata - Koťata. (léto 2005), © Lenka Velichová

  Začali jsme mu říkat Černej, protože měl černou barvu a protože maminka myslela, nebo spíše doufala, že malý kocourek půjde zase o dům dál. Dávali jsme mu najíst a starali se o něj. Nakonec se naučil na jméno Černej slyšet. Jako motivaci do školy (v 1., 2. a 3. třídě mi škola moc nešla), mi maminka pořídila malé koťátko, které jsem pojmenovala Myška.

  Myška a Černej spolu měli 3 koťátka. Jedno jsme pojmenovali Zuzka, druhé Mourek a třetí Zrzounka. Zrzounku jsme dali jedné mladé a hodné rodince, Mourka nám bohužel zakousla kočka od sousedů a třetí kočička Zuzanka nám nějak zůstala. Tak už jsme měli tři kočky. Myšku jsme mezitím úspěšně kastrovali.

  Jednoho dne nám Myšku zajelo auto, tak jsme měli zase dvě kočky. Pak po docela dlouhém čase měla Zuzanka a Černej zase koťátka. Tentokrát dvě. Damiána a Kyru. Obě jsme zase dali do rodin a párů. Pak se k nám bohužel nastěhovala kočka jménem Máňa. Ta měla samozřejmě zase s Černým koťátka a to tři. Ta jména neměla a dali jsme je dál.

  A pak měla s Černým ještě dvě koťátka (dřív, než jsme jí museli nechat kastrovat) a ty už jsme nikomu nedali, i když jsme se snažili je rozdat. Tentokrát Černou a Černobílou, jak jsme jim zas začali říkat v domnění, že je někomu dáme. Ona si na ta jména zvykla.

  Černobílá byl vlastně kluk a šel do světa. Černá nám zůstala a měla s Černým koťátka. Zatím nemají jméno, ale už nejsou tak závislá na své mamince. Jsou ještě malá, hravá a roztomilá.

  Takže v současnosti máme šest koček, jmenují se Máňa, Černej, Černá, Zuzka a dvě zatím nepojmenovaná koťátka.

  Psi

  O nich jsem vám ani neříkala, ale jelikož už mě bolí ruka, tak vám řeknu jen jména, jmenují se Fík a Anděla. Pak máme ještě pár pavoučků. Vím, že jsem původně chtěla vyprávět o jednom domácím mazlíčkovi, ale nějak jsem se rozepsala a už se mi to nechce mazat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Pěkné!Já mám křečka Maggie.Mám její fotku dole na vizitce koukněte se

  radimf v něm napsala:

  super článek! :-)

  Příspěvek z 20. září 2016 v 16:30.
  Catred v něm napsala:

  Zvířata

  Mi máme doma taky plno zvířat: 2 kočky,4 pavouci,2 ještěrky,1 želva,1 had.