Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj příběh se šťastným koncem

  vydáno  •  Škola
  Už od první třídy chodím do školy v naší vesnici, nebo snad městečku. Do čtvrté třídy jsme měli úžasnou třídní učitelku. Teď se to změnilo, dostali jsme paní učitelku po mateřské, která v naší škole dříve učila.

  Říkala jsem si, že si prostě jenom musím zvyknout. Co by na ní mohlo být špatného? Našla se ale spousta věcí. Třeba to, že má ve třídě oblíbence a vůči ostatním není spravedlivá. Naše třída má navíc nejspíš až do deváté třídy zarezervovanou přezdívku „Nejhorší třída“. Moje nejlepší kamarádka, tedy bývalá nejlepší kamarádka, říkejme jí třeba Ela, mě začala štvát. Chovala se nadřazeně a byla na mě nepříjemná. Prostě se vše, co souviselo se školou, obrátilo proti mně. Tedy kromě učení.

  Rozhodla jsem se přihlásit na víceleté gymnázium v Přerově. Měla jsem pocit, že do naší školy už nepatřím. V páté třídě se většině dětí hodně zhoršily známky. Měli i čtyřky na vysvědčení. Pořvávali po mně, že jsem šprtka a sprostě mi nadávali, protože jsem chytřejší, než oni. Když se rozdávaly písemky, paní učitelka říkala, kdo má nejvíce bodů. Většinou jsem to byla já a vždy jsem slyšela někoho říkat slovo šprtka. Už asi chápete, jaké to pro mě bylo.

  Nastal čas přijímacích zkoušek na víceleté gymnázium. Byla jsem strašně nervózní kvůli matematice. Když jsem z ní dopsala test, byla jsem naprosto smířená s tím, že se na to gymnázium nedostanu. Měla jsem jedinou naději a to byl český jazyk. V tom jsem vždycky excelovala a v hodinách českého jazyka, jsem často slyšela, že jsem šprtka. Snažila jsem se napsat test co nejlíp, abych se tam dostala. Asi za tři dny se objevily výsledky. Byl to můj nejšťastnější den v životě. Body z matematiky jsem měla stejné jako ti, co nebyli přijati. Český jazyk mě ale nadzvedl o neskutečných 71 míst. Bylo to neuvěřitelné, v českém jazyce jsem měla totiž jen jednu chybu. Byla jsem v něm nejlepší ze 125 dětí. Celkově jsem se umístila dvanáctá.

  Teď se jen těším, až opustím tuhle starou školu a budu na gymnáziu. Jestli se taky hlásíte na víceleté gymnázium, můžete mi napsat, ráda vám poradím. Doufám, že jsem vás trochu povzbudila a uvědomili jste si, že když nemáte přátele a stane se vám něco takového jako mně, musíte využít příležitosti a snažit se potkat někoho nového. Nemůžete jenom tak stát, musíte s tím něco dělat. Když nevyjde dnešek, vyjde zítřek.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 4. ledna 2015 ve 21:49.
  láskajecool v něm napsala:

  poraď mi

  A jaké otázky tam byly? V tý matice? Napiš dopis.1916

  Příspěvek z 2. ledna 2015 v 18:10.
  Terka070803 v něm napsala:

  Reakce na Winx_Stella:

  Tak to dáš a budeš dvanáctá 26

  Příspěvek z 2. ledna 2015 v 18:08.
  Terka070803 v něm napsala:

  Reakce na Titulu-12:

  Díky. :)