Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj první kroužek

  vydáno

  Když skončí školní den, nemusíte zažívat jen nudu. Zkuste nějaký kroužek, je tam skvělá zábava! Já si vybrala tanec!
  Taneční soubor Radost v Bohumíně funguje už 35 let a je jeden z nejúspěšnějších tanečních souborů na Moravě.

  Nejvíce mě baví tanec a pohyb, proto mě rodiče zapsali do tanečního souboru, je to můj první kroužek. V našem městě jsou dva soubory, ale Radost jezdí na různé závody mistrovství České republiky tzv. MČR a často se účastní i mistrovských závodů po Evropě.

  Moje maminka mě vozí do kroužku autem, protože to máme daleko od domova. Vždycky mě vyzvedne u školky a odveze mě na trénink. Byla jsem překvapená, kolik holek a kluků bude chodit se mnou do skupiny.

  Navštěvuji skupinu Baby balet (4-6 let). Trénink máme v nové tělocvičně, kde se učí i akrobatické kousky. Součástí je velká jáma vystlaná kousky molitanu ve tvaru obdélníku, kde skáčeme a musíme se přebrodit přes molitany na druhou stranu. Paní trenérka tvrdí, že je to na kondičku. Taky se tam větší holky učí hvězdy bez rukou, přemety a salta ve vzduchu. Taky bych se to chtěla naučit. Dále jsou součástí tělocvičny velká zrcadla, abychom se viděli, a tyče, které jsou umístěné podél zdí. Ty slouží k baletu.

  Každá hodina začíná rozcvičkou. Paní trenérka nám pustí hudbu a předcvičuje cviky. Je to zábavné. Další částí tréninku jsou baletní a pohybové prvky. Rozdělí nás do čtyř řad a my postupně opakujeme cviky po paní trenérce a přecházíme tělocvičnou z jedné strany na druhou. Tahle část je náročná, cviky občas bývají složité, a třetí částí je právě jáma, kde skáčeme po dvojicích a závodíme, kdo se dřív dostane na druhou stranu. Do kroužku chodí moje nejlepší kamarádka ze školky - Timea. Obě nás to moc baví. Měla jsem obavy, jestli to zvládnu, ale dělám to, co mě baví. Těším se na každý trénink. Je fajn poznávat nové kamarádky a kamarády někde jinde než ve školce.

  Mít kroužek je bezva věc a určitě se taky nebojte zkusit dělat to, co vás baví.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 3. října 2017 ve 13:28.
  AnezkaB v něm napsala:

  Vikinkas - problém nemám jen mi to vrtalo v hlavě protože to bylo psané jako by to psala ona. A neříkala jsem že bodíky jsou nezasloužené.

  Příspěvek z 3. října 2017 ve 4:34.
  Vikinkas v něm napsala:

  A mimochodem, pochvaly si čteme společně, takže všem moc děkujeme. Dnes máme další trénink a čeká nás nacvičování první choreografie.:-)

  Příspěvek z 3. října 2017 ve 4:32.
  Vikinkas v něm napsala:

  Moje dcerka bude mít 5 let, ano psát ještě takhle neumí, ale v hlavičce už to má pěkně spořádané. Viktorka mi říkala co mám psát, samozřejmě jsem to musela upravit do souvětí atd... A já to jen za ní psala. Takže nechápu AnezkaB co máte za problém? I malé skoro pěti lete děti mají svůj názor na věc. Bodiky jsou zasloužené.