Alíkovina

Můj první kroužek

vydáno

Když skončí školní den, nemusíte zažívat jen nudu. Zkuste nějaký kroužek, je tam skvělá zábava! Já si vybrala tanec!
Taneční soubor Radost v Bohumíně funguje už 35 let a je jeden z nejúspěšnějších tanečních souborů na Moravě.

Nejvíce mě baví tanec a pohyb, proto mě rodiče zapsali do tanečního souboru, je to můj první kroužek. V našem městě jsou dva soubory, ale Radost jezdí na různé závody mistrovství České republiky tzv. MČR a často se účastní i mistrovských závodů po Evropě.

Moje maminka mě vozí do kroužku autem, protože to máme daleko od domova. Vždycky mě vyzvedne u školky a odveze mě na trénink. Byla jsem překvapená, kolik holek a kluků bude chodit se mnou do skupiny.

Navštěvuji skupinu Baby balet (4-6 let). Trénink máme v nové tělocvičně, kde se učí i akrobatické kousky. Součástí je velká jáma vystlaná kousky molitanu ve tvaru obdélníku, kde skáčeme a musíme se přebrodit přes molitany na druhou stranu. Paní trenérka tvrdí, že je to na kondičku. Taky se tam větší holky učí hvězdy bez rukou, přemety a salta ve vzduchu. Taky bych se to chtěla naučit. Dále jsou součástí tělocvičny velká zrcadla, abychom se viděli, a tyče, které jsou umístěné podél zdí. Ty slouží k baletu.

Každá hodina začíná rozcvičkou. Paní trenérka nám pustí hudbu a předcvičuje cviky. Je to zábavné. Další částí tréninku jsou baletní a pohybové prvky. Rozdělí nás do čtyř řad a my postupně opakujeme cviky po paní trenérce a přecházíme tělocvičnou z jedné strany na druhou. Tahle část je náročná, cviky občas bývají složité, a třetí částí je právě jáma, kde skáčeme po dvojicích a závodíme, kdo se dřív dostane na druhou stranu. Do kroužku chodí moje nejlepší kamarádka ze školky - Timea. Obě nás to moc baví. Měla jsem obavy, jestli to zvládnu, ale dělám to, co mě baví. Těším se na každý trénink. Je fajn poznávat nové kamarádky a kamarády někde jinde než ve školce.

Mít kroužek je bezva věc a určitě se taky nebojte zkusit dělat to, co vás baví.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (12)

Příspěvek z 3. října 2017 ve 13:28.
AnezkaB v něm napsala:

Vikinkas - problém nemám jen mi to vrtalo v hlavě protože to bylo psané jako by to psala ona. A neříkala jsem že bodíky jsou nezasloužené.

Příspěvek z 3. října 2017 ve 4:34.
Vikinkas v něm napsala:

A mimochodem, pochvaly si čteme společně, takže všem moc děkujeme. Dnes máme další trénink a čeká nás nacvičování první choreografie.:-)

Příspěvek z 3. října 2017 ve 4:32.
Vikinkas v něm napsala:

Moje dcerka bude mít 5 let, ano psát ještě takhle neumí, ale v hlavičce už to má pěkně spořádané. Viktorka mi říkala co mám psát, samozřejmě jsem to musela upravit do souvětí atd... A já to jen za ní psala. Takže nechápu AnezkaB co máte za problém? I malé skoro pěti lete děti mají svůj názor na věc. Bodiky jsou zasloužené.