Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj první výlet na běžkách

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Zima
  Možná se mi budete smát, ale tuhle zimu jsem byla doopravdy poprvé v životě na běžkách. Stála jsem na nich, ale moc jsem si nezajezdila. Bylo to poprvé, ale to jen proto, že nemám běžky ani lyže. Půjčila jsem si mamčiny. Teďka všichni jezdí na lyžích nebo na snowboardu na sjezdovkách, ale taková projížďka na běžkách po poli nebo v lese, to je teprve zábava!

  Na běžkách, © Profimedia.cz

  Na to, že jsem jela poprvé, mi to docela šlo. Vyrazila jsem s taťkou. Nejdřív jsme vyjeli autem nahoru - u nás je takový veliký kopec na kterém je klášter - a potom jsme si teprve nazuli běžky. Běžkování vlastně není nic těžkého. Prostě jen dáváte nohy a ruce s hůlkami dopředu. Do kopce mi to moc nešlo a protože jsme jeli do vysokého kopce, dál se mi nechtělo. Ale taťka mi řekl, že za chvíli už pojedeme z kopce.

  To byla jízda! Byla to zábava, protože já ani taťka (i když umí na běžkách lépe než já) neumíme brzdit. Taťka alespoň umí zatáčet, ale já ne. Nejdřív jsem spadla asi desetkrát já a potom, když jsme jeli opravdu z prudkého kopce, tak spadl nejdřív taťka a potom i já. Taky jsem neuměla na běžkách stát směrem z kopce bez toho, abych se rozjela. A to se taky stalo! Rozjela jsem se a nemohla zastavit. Raději jsem skočila po boku do sněhu, jinak bych jela až Bůh ví kam.

  Potom jsme jeli po poli. Byl to opravdu neuvěřitelný zážitek a nádherný výhled. Lesem jsme také jeli. Nejlepší to ale bylo cestou zpátky! Pořád z kopce. Bez pádů se to samozřejmě neobešlo, ale stálo to za to. Jen na konci to bylo do kopce. Byla to veliká legrace a těším se, až někdy pojedeme zase! Určitě to zkuste taky, není to nic těžkého!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (53)

  Příspěvek z 12. března 2011 v 18:51.
  vysavac v něm napsal:

  Běžky

  Já jezdím na běžkách podobně dlouho jako na sjezdovkách. Je to někdy zábava4, ale někdy nuda5. Já osobně mám nejradši kopce, jako když se jede nahoru, protože mám krátké lyže, tak mi to do kopce jede rychle. Z kopce mi to jede pomalu, ale nevadí mi to, protože když mě jednou taťka z kopce táhnul za hůlku, tak jsem se musela pustit, protože to bylo strašně rychlý. I když - zase je blbý že mi z kopce vždycky všichni ujedou. Už umím na běžkách i brusli a moc nepadám. Když jsme naposledy jeli - asi 15km - tak jsem spadla asi jenom pětkrát a asi jenom jednou z toho, když jsme jeli z kopce.16

  Příspěvek z 12. března 2011 v 18:46.
  myškajaja v něm napsala:

  A co?

  Já jsem poprvé na lyžích stála teprve v sedmé třídě, když jsem jela na lyžařaký výcvik, jinak na běžkách jsem se také učila, rok před lyžařským výcvikem...

  Příspěvek z 11. března 2011 v 7:03.
  Sauronis1 v něm napsala:

  Pěkné

  Je to hezký článek.4