Alíkovina

Můj splněný sen

vydáno  •  Volný čas venku
Asi jako každý, i já mám svůj sen. Chtěla bych mít černého koně jménem Diablo. S Diablem bychom si rozuměli a navzájem se měli rádi. Máme velkou zahradu a téměř nevyužitou louku. Mně se tenhle sen splnil.

Výběhy ochozské koňské stáje Estavela. Na snímku hříbata Gallardo a mladý hřebec Rukar (uprostřed) s jezdcem Filipem Kološem., © Nech se nést

Zrovna jsme byli u dědečka, když tatínek našel inzerát na prodej dvou koní, kteří by nám přesně vyhovovali. A věřte nebo ne, oni byli opravdu oba skoro černí. Paní, která koně vlastnila, je měla ráda a prodávala je kvůli nedostatku času.

Do koní jsem se ihned zamilovala. Jeden byl Viky a druhý Bosi. Oba kluci. Moc jsem se těšila, až na nich budu jezdit sama na louce. Jenže to nešlo tak rychle, jak jsem si myslela. Viky mě moc neposlouchal a musela jsem s ním jezdit jen v kruhové ohradě.

Nakonec jsme ale přece jenom vyjeli na malou vyjížďku a já jsem dokonce sama cválala! Měla jsem z toho slzy v očích a ještě teď, když si na to vzpomenu, tak se celá chvěji. Bylo to opravdu nádherné.

Jenže tím příběh zdaleka nekončí. Viki si natáhl sval na noze a teď se o něj jen bojíme. Je, chudák, zavřený v ohradě a musí brát léky. Doufám ale, že to dobře skončí a koník se vyléčí. Držte nám palce.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 22. února 2014 v 10:20.
maku2 v něm napsala:

Reakce na Tenistka11:

Děkuju moc!!! Už teď je to s ním mnohem lepší, už jsme dokonce jednou jezdili, myslím že to zvládne :) 4

Příspěvek z 3. února 2014 ve 14:57.
Trecool v něm napsala:

držím palce!!

Držím vám palce at to zvládne!

Příspěvek z 27. ledna 2014 v 16:51.
uraganka v něm napsala:

Hezký článek, taky doufám že se mi splnín můj sen o krásném koni jako o nejlepším příteli,.