Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj těžký zápas s vlastivědou

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Každý má jistě ve škole nějaký předmět, který mu jde (u mě je to matematika, ze které mám skoro samé jedničky), i naopak takový, který mu nejde. Mně moc nejde vlastivěda. Na začátku to ještě šlo - první kapitola se jmenovala Naše vlast.

  © Radkaa

  Pro mě nebylo těžké říct, jak se jmenuje hlavní město naší republiky, nebo kolik má Praha obyvatel a která v ní teče řeka. Jenže postupně to začalo být těžké.

  Například řeky mi dělaly velký problém. myslím, že je to tím, že jsem se to málo učil. Jenže učit se to mi přišlo jako hrozná nuda. Budu se ale muset víc snažit, abych dostal na vysvědčení dobrou známku. Když jsem byl zkoušený, tak jsem měl hrozný strach, že dostanu pětku.

  Naštěstí jsem ji nedostal - místo ní mám ale čtyřku. Nejvíc mi vadilo to, že jsme museli všechno ukazovat na mapě (řeky, pohoří a podobně). Obávám se, že si na vysvědčení přinesu z vlastivědy trojku.

  Ale doufám, že když se budu dobře učit, můžu dostat na konci roku na vysvědčení z vlastivědy i jedničku. Už jsem si na Alíkovi přečetl spoustu rad, jak se nejlépe učit. Tak se podle nich zkusím řídit. I vám dám jednu radu, jak se dobře učit: Když vám něco nejde, učte se to minimálně 10 minut denně. Pak vám to půjde jako po másle!

  uč se s alíkem

  Taky ti nejde vlastivěda? Pomůžu ti! Podívej se do seznamu mých kvízů, vyber si třeba nějaký zeměpisný a uč se spolu se mnou...

  Proč deset minut denně? Kdybyste se to učili pomalu tři hodiny, tak už z toho budete moc unavení a půjde vám to hůř. Určitě napíšu i jak to dopadlo - jakou jsem dostal známku z vlastivědy a jak mi šlo učení podle rad.

  Máte také nějaký předmět, který vám moc nejde, nebo který vám naopak jde?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (49)

  Příspěvek z 31. března 2011 v 17:57.
  Lentilka2 v něm napsala:

  Reakce na Natuš9:

  OMG18

  Příspěvek z 7. března 2011 v 19:57.
  tátátá v něm napsal:

  Prozrazení.

  Tak vám nakonec řeknu jak to dopadlo.Nedostal jsem ani trojku ani jedničku ale dvojku na vysvědčení.Ale tohle pololetí si to zkusím zlepšit na 1.16

  Příspěvek z 28. února 2011 ve 14:25.
  Jetel1 v něm napsal:

  A teď já

  Mě to jde bez  problému a to chodím do 3.třídy haaa!!!!!!!!!!!!!!