Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj velký splněný sen

  Můj velký sen a jak se mi postupně plnil, se dozvíte v následujících větách! Tak se koukněte!

  Ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Již odmala jsem si strašně moc přála nějakého mazlíčka. Ale nikdy mi ho rodiče dovolit nechtěli. Zhruba 3 roky jsem rodiče přemlouvala, ať mi koupí malého králíčka nebo štěně.

  Když mi bylo 9 let a měla jsem narozeniny, tak všichni odjeli a jenom táta se mnou zůstal doma. Poté přišla i moje nejlepší kamarádka (nevím, zda-li ji pozvala mamka, aby „odvedla pozornost“ a nebo, že přišla sama). Houpaly jsem se a najednou vidím mamku, jak jede se sourozenci v autě a sestra má na klíně krabici. Původně jsem si myslela, že je to zase dort. Přišli ke mě i s taťkou a řekli: „Všechno nejlepší!“ a mamka dodala: „Rychle si to rozbal, ale POZOR!“

  Otevírám opatrně krabici a tam na mě kouká malá kulička. Jé to byl králíček! V tu ránu jsem málem bez sebe a hned jsem začala přemýšlet nad jménem. Napadaly mě různé, ale žádné mu nesedělo! Zakoukala jsem se na něho a pozorovala jsem, jak byl malý. Hned mě napadlo jméno Ferda! -jako „Ferda mravenec“,protože mravence je stejně malý, jako byla ta moje malá kulička.

  Když jsem měla už jednoho svého miláčka, tak jsem se pořád nemoha spokojit s tím, že nový člen rodiny nemá zvířecího kamaráda a já stále nemám pejska. Pořád jsem na mamku „hudrovala a hudrovala“. Jednou, když mi bylo 12 let, tak jsem měla jet k babičce pro vajíčka. Už jsem si šla pro kolo, když v tom na mě mamka zvolala: „Báro, pořád chceš toho psa?“ tak jí říkám: „Jo!!! ty máš nějakou border kolii?“ „To ne, ale babiččina sousedka má štěňata, tak jestli chceš, tak toho ti dovolím!“ Nepřemýšlela jsem nad border kolií ani minutu a vyhrkla: „Super, budeme mít psa!“ Samozřejmě jsem se nemohla dočkat a okamžitě sedla na kolo.

  Aby to nebylo moc dlouhé, udělám ještě druhý díl.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (4)

  konemy v něm napsala:

  Reakce na fyrefli:

  Ta kamarádka byla předpokládám jen jedna, ale lidí, kteří mají psa a králíka je spousta.

  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na konemy:

  No ze psů nedělám bestie sama mám dva psy a kocoura,jen vím že se to občas stane kamarádka má psa a měla králíka jak to dopadlo je asi jasné jelikož vycházím z této skutečnosti ale přiznávám že jsou i vyjímky18

  konemy v něm napsala:

  Reakce na fyrefli:

  Poslyš, ne každý pes je agresivní na vše, co se hýbe, a já znám hodně králíků a psů, kteří si na sebe zvykli. Jestli je ten pes štěně,neměl by být problém. Navíc mi přijde, že autorka píše článek jako vyprávění toho, co se stalo už před nějakou dobou.
  Laskavě nedělej ze psů bestie. Mám potkany a morčata, měla jsem i myši a ani jedno z těchto zvířat se našeho psa nebálo a on jim taky nic nedělal. Moje sestřenka může klidně nechat psy samotné s křečkem a může si být jistá, že se nic nestane. Jestli se nějaké zvíře může spřátelit se psem, je to právě pes.
  Mimochodem i kdyby její pes na králika chtěl útočit, může to přeci vyřešit tím, že by zakázala psovi chodit do místnosti s klecí. Nemusíš sem psát blbosti o dávání pryč.