Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj velmi líný domácí mazlíček – britská kočka

  vydáno  •  Zvířata

  Určitě musíte znát tento druh kočky, obzvláště její hladkou srst. Jednoho takového kocoura já doma „pěstuji“. Zde vám představuji mou rostlinu.

  Alfréd nyní, © vikinka28

  Jedná se o druh kočky, který vyšlechtili ve Velké Británii. Dožívá se i více než 15 let, ale pokud se u ní objeví nemoc, dožije se méně. Nejedná se však o venkovní kočku, protože pobývá pouze doma, čímž nemá žádný pohyb, a tak se dostává k tomu, že má nadváhu (některé britské kočky nadváhou „netrpí“). Tyto kočky potřebují záchod, který je vytvořený přímo pro ně. Je to plastová nádoba, ve které je zvláštní písek. Většina těchto koček má tmavě šedou srst a hodně jim pelichá. K odstranění přebytečných chlupů jim slouží škrabadlo.

  O mém kocourovi
  Jmenuje se Alfréd a podle kočičího kalendáře slaví svátek 30. května:->. Narozeniny má den před vysvědčením, takže 29. června. V ten den bude mít 2 roky. Jako překvapení jsem ho dostala na moje narozeniny. Má 4 sourozence, z toho má jednu sestru a tři bratry. Jeho sestra má světle šedou srst, jako jediná z nich.

  Alfréd a jeho sourozenci po narození (Alfréd je úplně vpravo), © vikinka28

  Tento tvor je s papíry, takže jsme dostali takový žlutý bloček, kde se zapisují různé jeho alergie, nemoci nebo návštěvy u veterináře. Alfréd byl u něho dvakrát, poprvé ještě těsně předtím, než jsme si ho vzali, kvůli očkování, a po druhé taky kvůli tomu. Bude ho ještě čekat kastrování a další očkování.

  Jeho oči jsou trochu tmavě oranžové a co jsem si všimla, tak dokáže měnit jejich barvu. Například když se bojí, tak se jeho oči změní na černou čočku a kolem toho je pruh oranžové, nebo když se cítí dobře či pohodlně, tak má uprostřed oka černý „měsíc“ a zbytek tvoří oranžová barva. Má taky krásný úsměv! Žije s nadváhou.

  Alfrédova strava obsahovala ze začátku bezlaktózové mléko, které pil 2 měsíce, aby nahradilo mléko od jeho matky. Teď už jí jako každá normální kočka, vodu a kvalitní granule.

  I když by tyto kočky měly být vevnitř, já Alfréda někdy pouštím ven, ale musím u něho být, protože se stále obávám, že by někdy utekl mimo domov (což už taky párkrát udělal, ale ne daleko). Opravdu si to tam užívá, jelikož když chci, aby šel do domu, kroutí se a nechce jít ze zahrady pryč. Jinak Alfréd nejčastěji ve svém životě spí, co ho tak vidím, tak si někde lehne (je jedno, kde si lehne, hlavně, aby si lehl:-D) a spí, někdy vážně vypadá, jako kdyby měl nějaké sny, ale je to opravdu srandovní.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 6. dubna v 9:31.
  luk127 v něm napsal:

  toje hezke jak ty kotata jsou vsechna stejna

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:23.
  JáJá1 v něm napsal:

  Hezký článek, ta kočka je krásná, 5 tlapek.

  Příspěvek z 22. dubna 2020 v 19:34.
  vikinka28 v něm napsala:

  kebaba: Liny je proto, ze je v dome bez pohybu. I kdyz je nekdy venku, tak mu vyhovuje prave to lezeni v dome.