Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj vlastní komiks - Alf a Voříšek!

  vydáno  •  Tvoření
  Již od malička ráda kreslím a píšu povídky. Avšak nastal rok 2011, kdy mi mé zájmy zcela změnily život.

  Podařilo se mi vydat knižní trilogii, jejíž název tu zahalím tajemstvím, na kterou se mi dostaly uspokojivé reakce. Ačkoliv jsem s psaním knížek nepřestala, ba naopak, plánuji expandovat do jiných žánrů než jsou pohádky pro děti, přemýšlela jsem, jak skloubit mé tři hlavní zájmy- kreslení, psaní, vědu- a tento komiks byl na světe! Nyní pracuji na ručně kreslené komiksové sérii Alfa a Voříška.

  Celý název zní Dobrodružství Alfa a Voříška. Je to ručně kreslený, zcela originální komiks momentálně v produkci. O čem bude? Příběh se odehrává v jednom zcela obyčejném lese, kde žijí zcela obyčejná mluvící zvířátka. Celé místo oplývá radostí ze života, pohostinností, humorem i pozoruhodnými dobrodružstvími. My se ale zaměříme na majestátní dub, tedy spíš na majestátní laboratoř, ve kterém přebývají veverčí bráškové Alfons a Vořechslav Šiškovi, nebo-li Alf a Voříšek.

  Oba kluci jsou kromě zrzavých milovníků ořechů také vášniví vědečtí nadšenci a když dojde na nějakou namáhavou každodenní činnost, neváhají si jí za pomoci vědy ulehčit - i přes to, že jejich plány čas od času nedopadnou tak, jak by chtěli. A copak jsou ti kluci veverčí zač? Alf Profesor Alfons Šiška je mladý chemik a vynálezce, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Alf. Přirozený vůdce, vždy si ví rady - tedy alespoň většinou. Bydlí společně se svým mladším bratrem Voříškem v laboratoři U Velkého dubu. Tento energický a vynalézavý veverčák tráví veškerý volný i nevolný čas prací na svých kuriózních vynálezech, se kterými budete mít možnost se v komiksech dostatečně seznámit. Jeho heslo zní:,, Dvojice Alf a Voříšek změní svět!“ Bohužel, ne každý je dokonalý a tak se stává, že i na Alfových vynálezech se vyskytne chybička způsobená nejrůznějšími faktory, jež vyústí v nehodu. Avšak to ho neodradí od představy, že jeho vynálezy ten svět přeci jednou změní! 

  Vždy dobře naladěný a rozpustilý je náš Vořechslav Šiška, tedy Voříšek! Alfův roztomilý mladší bráška vás vždy zaručeně pobaví, ať už úmyslně či ne, na průšvihy je totiž doslova magnet. Voříšek miluje vědu, humor a dobré jídlo. Je vášnivý kuchař. Ačkoliv není příliš zručný, plní svou roli Alfova pomocníka celkem zdatně. Pokud se ovšem nesnaží o pokus ve své vlastní režii! Ale i přes četné nehody a někdy i starosti, které Voříšek nechtěně svému bráškovi způsobí, se mají stále rádi - však nikdo není dokonalý! 

  Komiks je určen pro každého čtenáře, který se rád pobaví nebo poučí, avšak cílí především na děti ve věku od 7 do 12ti let. Jeho účel je ukázat svým čtenářům, že věda není něco nudného a nesrozumitelného, nýbrž zábavná a velmi důležitá část našeho světa. Být vědcem znamená víc, než si myslíme. V průběhu komiksu se bráškové učí, prožívají neobvyklé situace, pocity, musí činit těžká rozhodnutí a nalézat správná řešení, neustále se potkávají s kouzlem poznání. Zjišťují však, že i když občas práce vědce není vůbec jednoduchá, dává jim ty nejcennější zkušenosti. 

  Poznámka autora: Možná se někteří z vás nyní ptají: ,,Až bude komiks hotový, kde jej najdeme?“ Věc se má tak - sama si ještě nejsem jistá, ale mám v plánu kontaktovat určité časopisy, tak snad se všichni dočkáme.

  Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se zeptat!

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 12. září 2015 ve 22:07.
  Emaaa v něm napsala:

  Otázka

  Slyšela jsem, že jsi, Kristý, ten příběh okopírovala z divokojch koček. je to tak? (myslím příběh z těch knih)

  Příspěvek z 4. září 2015 v 18:56.
  sukupová v něm napsala:

  jsi neuvěřitelně šikovná - jak text i ilustrace jsou super 4

  Příspěvek z 1. září 2015 v 10:17.
  hvězda25 v něm napsala:

  Pěkné

  Článek je velmi povedený,máš velkou a bohatou slovní zásobu!! 16 Rozvíjej svůj talent,pokračuj!25