Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj výlet

  vydáno

  Jsou prázdniny a rozhodla jsem se, že budu hodně cestovat. Dnes bych Vás chtěla seznámit s mojí cestou do lomu Velká Amerika.

  Na Karlštejně návštěvníci papuče nikdy nenosili., © Jan Hocek

  V pátek 21. 7. 2017 v 6 hodin ráno jsme se s kamarádkami sešly na vlakovém nádraží v Klatovech. Celkem nás jelo pět holek. Nastoupily jsme na vlak, který nás zavezl na vlakové nádraží v Plzni. V Plzni jsme musely přestoupit na autobus, který nás zavezl do Prahy. Poté nás čekalo ještě několik přestupů na různé autobusy a to hlavně v části Prahy zvané Zličín. Po 4 hodinách strávených v prostředcích hromadné dopravy nám zbýval poslední kilometr cesty, který jsme musely jít pěšky, ale to nám vůbec nevadilo, protože bylo velice hezké počasí a nebe bylo bez mráčku. A tak jsme se vydaly do kopce, za chvíli jsme tuto trasu zdolaly a stály jsme na místě, odkud je krásně vidět celý lom Velká Amerika. Tento lom vypadá, jako by skutečně byl z Ameriky, je kouzelný a na první pohled se do něj musíte zamilovat. Zvláště v létě je kouzelný, protože všechny rostliny, které se tam nacházejí, jsou zelené.

  Nedaleko lomu Velká Amerika je lom Malá Amerika, který je dosti podobný lomu Velká Amerika, ale je o něco menší, ale také je kouzelný. Na těchto lomech jsme s kamarádkami strávily skoro dvě hodiny, poté jsme si řekly, že se vydáme na Karlštejn, který je v blízkosti. Na Karlštejně jsme si sedly na nádvoří a počkaly na prohlídku, která byla velice zajímavá. Tento hrad můžete vidět např. ve filmu Noc na Karlštejně. Noc na Karlštejně původně napsal Jaroslav Vrchlický.

  Po prohlídce hradu jsme se najedly a vydaly se zpátky domů. Cesta domů vedla přes stejné zastávky jako cesta k lomům, akorát v opačném pořadí. Domů jsem přijela ve 21 hodin.

  Tento výlet se mi velice líbil a určitě bych si ho někdy ráda zopakovala.

  Co by Vás mohlo zajímat? Vstupné na lomy se neplatí. Platí se pouze na Karlštejn, kde vstupné pro děti do 15 let je 130 Kč.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 8. srpna 2017 ve 20:57.
  hilík12 v něm napsala:

  Taky jsem byla na Karlštejně

  Příspěvek z 8. srpna 2017 ve 20:57.
  hilík12 v něm napsala:

  Taky jsem byla na Karlštejně

  ferda2009 v něm napsala:

  AnezkaB: dekuji, je pravda,ze tam toho moc neni, ale je to jeden z nejznamejsich hradu,ktere by mel Cech videt, dekuju za doplneni vstupneho :) a dekuju za podporu co se tyce Niemandena