Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj výlet do Paříže

  vydáno  •  cestování

  Co vás napadne, když se řekne Paříž.. Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk, Katedrála Notre-Dame? Přečtěte si.

  Letadlo, © Pralinka2

  Bylo to asi takhle...
  Jednou jsem si ležel doma na gauči, zcela normální den. A pak najednou začal zvonit telefon, ono to nebylo nic neobvyklého, protože mámě někdo volal skoro pořád, ale pak to máma zvedla a řekla, že se mnou chce táta mluvit. Dala mi telefon a pak...
  Táta mi navrhl, že by se mnou letěl na Rider Cup.
  Rider Cup je, že nejlepší hráči na světě v golfu se setkají na turnaji proti sobě, neboli Amerika VS Evropa. Když jsem to uslyšel, tak jsem tomu nemohl uvěřit.
  A když mi došlo, že to myslí vážně, tak jsem chvilku uvažoval a pak jsem řekl JO. Uběhl nějaký čas a já už jsem se nemohl dočkat. A pak jednoho dne jsem se dočkal. Zabalili jsme si kufry a rozjeli se na letiště.

  Já jsem ještě nikdy letadlem neletěl (jednou ano, ale byly mi 2 roky), takže jsem nevěděl, jak to chodí, a tak jsem se raději držel víc u táty. Nejdříve jsme přijeli na parkoviště, které patřilo letišti, kde jsme zaparkovali, vyndali kufry z auta a pak jsme tam chvíli čekali. Poté si pro nás přijelo takové oranžové auto (ještě stále si nepamatuji, jak se jmenuje, ale kdo někdy letěl a ví, jak se jmenuje, napište do komentářů), do něho jsme si naskládali kufry a rozjeli se k letišti. Cesta trvala jen chvíli, asi tak 5 minut, takže to bylo v pohodě. Když jsme přijeli, tak jsme hned šli na kontrolu zavazadel, abychom to měli za sebou a pak mohli rovnou nasednout do letadla. (Check-in jsme měli už zařízený z domova). Na kontrole po nás chtěli, abychom všechny elektronické věci vyndali a sundali si bundy a mikiny a taky po nás chtěli zubní pastu! Když jsme skončili, tak jsem byl dost unavenej a hladovej. Tak jsme šli na snídani (skoro oběd) a dali jsme si hemenex. Když jsme se najedli, tak jsme doslova pospíchali a málem nám uletělo letadlo. Nastoupili jsme asi tak poslední... Let proběhl hladce a byl jsem nadšenej. Poprvé v životě kdy jsem letěl letadlem a věděl jsem o tom. Když jsme přistáli, tak nám táta zavolal uber a dojeli jsme do hotelu. Ale teď si bohužel nepamatuju, jak to bylo, tak vám řeknu další den. Takže ráno jsme se vzbudili na budík v 6:00 a pospíchali na uber, protože je důležitý tam být brzo, abys stihnul start. A pak... poprvé v životě jsem viděl nejlepší golfisty na světě na živo.

  ;-D Protože jsme byli jen v sobotu a v neděli, tak jsme vůbec nevěděli, kde jsou dobrá místa. Naštěstí jsme tam měli kamaráda (dospělého), který tam byl i ve čtvrtek a v pátek, takže nám poradil, kam jít, a moc jsme si to užili. Druhý den v neděli to bylo ale ještě lepší, protože jsem se naučil, kde co je, a s tátou jsme se domluvili, kde a kdy se sejdeme. A nejlepší věc: plácnul si se mnou golfista, který byl několikrát první na světě v golfu a teď se drží v top 10, jmenuje se Rory McIlroy. Další den, když jsme měli odlétat, jsme byli na Eiffelovce a byl to mega zážitek, že se o tom nedá mluvit. Také jsme navštívili Louvre, ale byla moc dlouhá fronta, takže muzeum jsme nenavštívili. Zbytek dne proběhl dobře a vrátili jsme se plní zážitků na vyprávění.

  Doufám, že se vám článek líbil, když tak napište do komentářů, co bych mohl zlepšit nebo co se vám líbilo.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 6. srpna 2019 v 11:19.
  tenista v něm napsal:

  ja chci do paris

  Příspěvek z 16. ledna 2019 ve 20:42.
  KocicakCZ v něm napsal:

  Follow me je auto který naviguje letadla na ploše, tohle byl microbus :-)

  JankaNeznam v něm napsala:

  Byla sem taky, jo bylo hezky