Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj výlet do Vídně

  vydáno  •  Volný čas venku
  V červnu jsme jeli se školou na výlet do Vídně. Jelikož mám rodinu v Rakousku, tak jsem tam jako doma, ale i tak je ve Vídni pořád co obdivovat.

  Vídeň. Obří kolo v Prátru - Ve Vídni navštivte i zdejší zábavní park. Stojí v něm i stadion, na kterém se bude hrát finále letošního Eura., © WWW.AUSTRIA.INFO

  Nejdříve jsme navštívili zámek Schönbrunn a jeho překrásné zahrady. Musím vám říct, že je to nejhezčí zámek, jaký jsem kdy viděla. Nejdříve trocha historie:

  Zámek Schönbrunn, bývalá letní rezidence císařské rodiny, patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. V majetku Habsburků je od roku 1569. Manželka císaře Ferdinanda II. dala v roce 1642 vybudovat na pozemku letohrádek, kterému jako první začala říkat právě Schönbrunn. No, historií vás zatěžovat nebudu. Zámek má 1441 místností, z toho je jich zpřístupněno 45. Vnitřní vybavení je ve stylu rokoka. Na jeho území je i zoologická zahrada a labyrint. 

  Po prohlídce krátké trasy tohoto krásného zámku jsme se přesunuli do přírodovědného muzea. Pod jednou střechou muzea, které se nachází nedaleko Hofburgu, získáte fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry.

  Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu. Svůj příběh v něm vypráví i Willendorfská Venuše, která je němým svědkem počátků naší kultury před 25 000 lety.

  K vrcholům prohlídky patří vedle této prehistorické kamenné figury, nazvané podle místa nálezu v dunajském údolí Wachau, také odlitek kostry obřího dinosaura diplodoka. 

  Náš skvělý výlet jsme ukončili v Pratru, což je zábavní lunapark. Tam se vyřádí opravdu každý, ať už je vám 5 nebo 12. Určitě doporučuji.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 28. června 2015 v 11:53.
  a_u v něm napsala:

  My byli letos ve Vídni 6.5 :DD

  Ale bylo to fakt úžasný, Schonbrunn, Hunderwasserovy domy, muzea...a nejlepší byl Prátr, ten zábavní park :D :)