Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj život s ADHD

  vydáno  •  Vztahy
  Seznamte se s touto nemocí a zkuste lidem s ní porozumět. Ten, kdo ji má, se může poučit, ale může se poučit i ten, kdo někoho zná, nebo ho to jen zajímá.

  Jak to začalo. Ve třech letech jsem stále nemluvila, ostatní děti kolem mě mluvili a když nemluvily, tak to alespoň zkoušely, ale já stále jen ukazovala. Třeba prstem v puse jsem ukazovala, že chci jíst apod. Máma se už o mě bála, jestli vůbec začnu mluvit, tak se mnou došla k panu doktorovi. Ten nám doporučil psychologa a logopedii, takže jsme tam začali jezdit. Dnes si jezdím k psychiatrovi pro léky (nikdo jiný by mi je nepředepsal).

  Škola obecně. No,děti se vyznačují tím, že neposedí, u ničeho dlouho nevydrží, jsou umluvené, ale já třeba beru léky, takže to není tolik poznat, ale polykám koncovky, mluvím rychle apod. Proto mají děti ve škole více špatných známek a poznámek. Ale když berete léky, tak je to dobré, ale když je já třeba nebudu brát jen 2 dny, hned jsem roztěkanější.

  Zlozvyky. Máte vetší pravděpodobnost vzniku zlozvyků. Třeba i několika. Já si třeba křupu všechny části těla(páteř, prsty, nohy, nárt, kotník, krk, ucho, koleno, paže, já vím je to hnusné, ale je to tak) a donedávna jsem si cucala prst. Jo, nejsem na to zrovna pyšná, ale zbavila jsem se toho.

  ADHD nemusí mít jen děti, ale i dospělí. ADHD bohužel více než 60% zůstane až do dospělosti. Ale co to vůbec je? Dítě nemyslí jako normální člověk (ale neznamená to, že je nějak postižené a tak). Je to mozková porucha, která se nedá poznat EEG, ale pouze pohovory s dotyčným. Mají to více kluci než holky. Skoro polovina dětí s touto poruchou má třeba i dyslexii, dysgrafii apod. Je i dědičná. Nepleťte si dítě s nemocným. Mnoho dětí se takto zaměňuje, i normální dítě je roztěkané.

  Já jsem divná. Mě ve škole všichni odsoudili, za to, jak se chovám, že si o přestávkách čtu apod. Bohužel tyto problémy mám i na táborech, protože beru léky. Ale nic si z toho nedělejte. I já mám pár dobrých přátel, i přesto mě někdo přijal, i když jich je opravdu málo.

  Tady máte odkaz na dobré stránky na ADHD: http://www.adhd.cz/

  A úplně nakonec. I když ji máte, tak se smějte a radujte, nic si z ní nedělejte a hlavně si užívejte života. A vy, kteří to nemáte, to neodsuzujte, my za to NEMŮŽEME...

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 26. srpna 2018 v 11:17.
  číča800 v něm napsala:

  Světli proč to jako píšeš? jsi fakt hrozná:-E

  Příspěvek z 24. července 2016 v 9:22.
  Světli v něm napsala:

  Můj život s ADHD

  Seznamte se s touto nemocí a zkuste lidem s ní porozumět. Ten, kdo ji má, se může poučit, ale může se poučit i ten, kdo někoho zná, nebo ho to jen zajímá.

  mandragora1 v něm napsal:

  Reakce na Terka488:

  Nejde o to, žes to ,,nebrala do podrobna", ale o to, že jsi psala dá se říci některé nepravdivé věci a když už o něčem takovém píšeš článek měla bys o tom vědět trochu víc víš. :) ;) A to žes to nemyslela doslova je jen chabá výmluva, to mi promiň. :) Nemyslím to zle, jen bych doporučovala, aby až budeš psát další článek, tak jsi do něj psala jen věci kterými jsi si naprosto jistá a víš o nich trochu více. :)