Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Můj život s autismem

  vydáno  •  Vztahy
  V dnešním článku bych vám chtěla představit můj život s autismem, který mi zjistili v 6 letech.

  Zařízení v Libčicích nad Vltavou., © APLA

  Spousta lidí to nechápe, někdo se mi směje, má o mně předsudky, nebo se ke mně chová, jako bych byla úplně blbá. Přitom já bych radši, aby se ke mně ostatní chovali úplně normálně.

  Autismus mi zjistili v 6 letech, když jsem nastupovala do školy. Ve škole jsem měla kamarády, dobrou učitelku, všechno bylo skvělé až do 5.třídy. Uzavřela jsem se do sebe a přestala se se všemi bavit. Byla jsem jen doma a neměla jsem kamarády. Nakonec jsem se začala bát mluvit skoro přede všemi kromě rodiny. Cele dny jsem seděla u počítače. V 6. mě začali šikanovat dva kluci. Nadávali mi, posmívali se mi a mlátili mě. Ve škole jsem přestala komunikovat i s učiteli, prostě jsem všechno přestala dělat. V 7. třídě se to naštěstí vyřešilo a ti kluci mě nechali být.

  Začalo to ale všechno nanovo - tentokrát mě ale šikanovali holky, do nich by to nikdo neřekl, takže se na to nepřišlo. Jednou jsem na internetu narazila na komunitu autistů. Přidala jsem se a začala si s nimi psát. Zjišťovala jsem, že si s nimi rozumím a začala chodit i na srazy autistů. Všechno se změnilo, měla jsem kamarády, přestala jsem se bát lidí. Teď chodím na jinou školu, všechno je lepší. Sice tam pořád nemám tolik kamarádů, ale je mi líp a to je důležité.

  Pokud se vám článek líbil, mohla bych napsat ještě jeden, jen o mých problémech co mám díky autismu ...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 17. ledna 2016 ve 21:16.
  ty-ses-slunicko v něm napsala:

  Dobré....

  Opravdu s tebou soucítím. Neřekla bych, že jsem autistka, ale někdy jsem psychycky úplně na dně. Celý svět občas nenávidím. Ale u babičky je mi nejlíp. Jsem hodně ve stresu, tak asi proto...  Každopádně ti přeji hodně úzpěchů a brzké začlenění do normálního kolektivu ( protože i to je pro mě někdy těžké). Určitě napiš další článek, budu se těšit.

  Příspěvek z 17. ledna 2016 v 11:04.
  konemy v něm napsala:

  Reakce na hanula1234:

  No tak na ní nebuďte tak zlý...

  Je to člověk s autismem. To je taková porucha. Takový člověk je jiný než ostatní. Myslím, že se například špatně soustředí. Ale pořád je to člověk25

  Příspěvek z 17. ledna 2016 v 0:41.
  verbum v něm napsal:

  pozdrav

  Ahoj,
  děkuji Ti za krásný článek... smutný ale úžasný, nebot si to nevzdala. Bojovala si a šla si dal... moc Ti preji, abys mela jistotu, že přátelství je veliký dar a opravdový přátele Te nikdy nezradí a vzdy Te podrží.
  Drž se a těšim se na další články.

  Martin (verbum)