Alíkovina

Můj zvířecí kamarád králík

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Králíci se dají snadno ochočit a jsou to úžasní zvířecí kamarádi.

Jsou to krásná a dobromyslná zvířátka. Při dobrém zacházení si na vás rychle zvyknou a budou vás obdivovat. Bývají plaší a snadno se polekají, i když už jim nehrozí nebezpečí od šelem a dravců jako v přírodě. Králíci jsou společenská zvířata. Když budete chovat jen jednoho králíka, může se cítit osamělý, pokud nebude mít dostatek lidské společnosti. Králík se rychle naučí lidem věřit, když s ním zacházíte jemně a když se mu dost často věnujete.

Než se rozhodnete si ho pořídit, tak si musíte položit pár otázek. Bude se mít o vašeho králíka kdo postarat, až odjedete na prázdniny? Budete mít čas se o něho starat vy? Pomůže vám někdo dospělý? Bude u vás mít králíček dostatečný prostor na běhání?

Králíci se krmí dvakrát denně. Můžete jim nabídnout granule pro králíky nebo taky směs pro králíky. Můžete jim taky koupit nějaké dobrůtky v obchodě, ale lepší je nějaká zelenina, třeba brokolice.

Králíka je třeba kartáčovat a musí mít klacek, aby mu nepřerostly zuby.

Nejlepší králičí stránky jsou: www.kralici.cz

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 18. října 2014 v 19:55.
Terka488 v něm napsala:

Prodej králíčí slečny jménem Kulička

Ahoj,
prodávám králičí slečnu.My jí říkáme Kulička,ale může se jmenovat i jinak. Je to ,,chlupatá koule''''.Je zvyklá na králikárnu,očkovaná.Bez PP(průkazu původu).Maminku máme doma...to je můj velký mazel,ta je s PP(průkaz původu),ale tatínek ne....Plemeno je Beránek,Lvíček.
cena 150Kč+nějaké krmivo do misky a rady.Barva je kávově hnědá...po tatínkovi.Nutná úprava srsti.


Příspěvek z 24. srpna 2014 ve 12:42.
superkrálík v něm napsala:

Mám králíčka už sedm let

Mám králíčka už sedm let. Krmím ho čerstvou trávou a granule dostává jenom občas. Na zimu mu suším seno. Občas mu dávám ovoce. Nejraději má jablka a banány.

Příspěvek z 19. srpna 2014 ve 22:04.
ponik123 v něm napsala:

směs by se neměla dávat vyberou se jen to co jim chutná a ostatní nechají být