Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Mutace CCR5 delta 32

  vydáno  •  kamarádi
  Myslíte, že mutace CCR5 delta 32 patří k nějaké hře na tabletu/mobilu? Jste na omylu, tuto mutaci máte možná ve svých genech i vy! Čtěte dál, ať se o této mutaci dozvíte více. Snad vás zaujmu.

  Zdravotní sestry v liberecké nemocnici., © MAFRA

  Co je mutace CCR5 delta 32? Je to mutace genu, která se vyskytuje pouze u bělochů. Tuto mutaci má cca 10% bělošské populace.

  K čemu je mutace dobrá/špatná? Díky mutaci CCR5 delta 32 jste imunní proti neštovicím, moru a částečně proti HIV(shrnutí pro mladší čtenáře: CCR5 delta může za to, že nikdy nedostanu neštovice, mor a jsem částečně odolná proti HIV)

  Jak to, že jsi odolná proti HIV jen částečně? Protože tuto mutaci má jen jeden z mých rodičů. Takže tato mutace je celá asi z poloviny, ale i tak nemůžu dostat mor a neštovice i kdybych se nakazit chtěla. Ale když budu mít děti s člověkem, který tuto mutaci nemá, tak ji moje děti budou mít.

  Jak se ti s tou mutací žije? No úplně normálně, jako každému normálnímu člověku. Jen jsem neměla neštovice nic víc, nic míň. Jak jsi zjistila, že tu mutaci máš? No, jelikož je mi 12 a ještě jsem ty neštovice neměla, tak mě máma vzala na krevní testy. No a tam zjistili, že mám v krvi protilátky. Tak jsem se po tom pídila dál, až jsem zjistila, že mám mutaci CCR5 delta 32. Můžu zjistit, jestli tu mutaci mám nebo ne? No 100% to nebude, ale můžu ti napsat pár příznaků: Jsi málo nemocný/á? Neměl/a jsi nikdy neštovice i když jsi jim byl/a vystaven/a? No když na obě tyhle otázky odpovíš ano, tak máš asi 98% šanci, že máš mutaci CCR5 delta 32.

  Proč to sem píšeš, to si myslíš, že jsi nějak lepší něž ostatní? Tak za 1. nemyslím si, že jsem lepší než ostatní, jen hledám lidi, kteří jsou stejní jako já a za 2. mi to připadalo zajímavé a chtěla jsem se o to podělit s ostatními.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 8. listopadu 2016 v 17:52.
  kivina29 v něm napsal:

  Reakce na fyrefli:

  Ano, v tom máš naprostou pravdu-každý se někdy zmýlí...Jenom mi přijde (samozřejmě nevím o čem je váš spor a proč vypukl) že váš spor je (alespoň na první pohled) nesmyslný...vždy je dobré si radši udržovat lepší vzahy :D kivina29

  Příspěvek z 5. listopadu 2016 v 18:26.
  fyrefli v něm napsala:

  pro hlavatku

  jo a ten můj komentář jsem myslela dobře ,ok znělo to trochu ironicky ale co
  P.S. je od tebe zajímavé že si myslíš že si myslím že moje články jsou super,boužel si myslím něco jiného a jestli si mě chtěla naštvat no moc se ti to nepodařilo2425

  Příspěvek z 5. listopadu 2016 v 18:18.
  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na kivina29:

  Ahoj napíšu ti to takhle mě osobně kritika nevadí a je dobře že mi to někdo napíše/řekne,přiznávám že často mluvím i píšu nesmyslně ,ale co všichni jsme lidi a naše chyby jsou toho důkazem.