Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Muzeum fantastických iluzí

  vydáno  •  Kultura

  Chtěli byste se ocitnout někde, kde je možné levitovat, baletit, skončit na talíři nebo třeba v baňce, ve které kouzelníci vaří lektvary? Pokud ano, tak ani nemusíte nikam do pohádky...

  Létání po místnosti, © majdula2000

  V Praze bylo v prosinci loňského roku otevřeno nové muzeum – Muzeum fantastických iluzí. Slavnostní otevření se konalo letos koncem ledna. Pozvánku na něj dostal i Alík, a tak jsme to tam byli prozkoumat, abychom vám třeba mohli dát zajímavý tip na výlet.

  Líhnutí se z dinosauřího vajíčka, © majdula2000

  Těsně po tom, co jsme vešli dovnitř, jsme se dostali do takové větší místnosti. V ní se baletilo, létalo po místnosti, líhnulo z dinosauřího vajíčka, krčilo u kouzelníka v baňce, levitovalo a schovávalo se v tlamě King Konga. Bylo to moc fajn, člověk si připadal, že je v úplně jiném světě, než který zná z běžné reality. Přitom to byl teprve začátek.

  V kouzelnické baňce, © majdula2000

  O kousek dál byly na zdech takové různé optické klamy, třeba obrázky s textem, co se v nich má hledat, a tak podobně. Také tam byla taková židle, na kterou se mohl posadit člověk a další si stoupnout vedle něj... Ten na židli byl úplný trpaslík, ten vedle naopak obr! :-D

  Za tím byla taková místnost, do které vždycky vlezli dva lidi, každý do jednoho rohu. Jeden tam byl úplně veliký, ten druhý naopak mrňavý. Konečně jsem si zase jednou vyzkoušela, jaký to je, když jsem menší než moje ségra! ;-D

  Trpaslík a obr, © majdula2000

  Celé to pokračovalo další spoustou všelijakých iluzí, třeba s kuličkou a zrcadly, pohybujícími se obrázky nebo postavičkami. Taky tam bylo takové zrcadlo, které promíchá pruhy vašeho obličeje s pruhy obličeje toho, kdo stojí z druhé strany.
  Ke konci si ještě můžete vyzkoušet, jaké to je, když celé vaše tělo skončí na talíři se zeleninou, případně když mezi ovocem skončí jen hlava, nebo se nechat přímo na pódiu vystřelit z děla.

  Hlava na talíři, © majdula2000

  Při otevření jsme se také dozvěděli různé informace o tom, jak celé muzeum vznikalo a kdo to tam pomáhal vytvořit. Následovalo přestřižení pásky, čímž se muzeum oficiálně otevřelo. Nejlepší na něm je, že to není jako v běžných muzeích, kde se hlavně nesmí na nic sahat a někde ani ne fotit. Je to přesně naopak! Můžete si tam úplně všechno vyzkoušet a fotit, případně i natáčet, jak se vám zalíbí. :->

  Stříhání pásky, © majdula2000

  Pokud máte takové triky rádi a chcete si užít parádní zábavu, tak určitě neváhejte a jděte/jeďte se tam podívat. Nezapomeňte s sebou vzít taky rodiče a sourozence, protože ve více lidech je více srandy. Krom toho jsou na některé věci potřeba alespoň 2 lidé, takže když má pak ještě někdo fotit, chce to být minimálně ve třech. ;-)

  Zároveň se tady na Alíkovi rozbíhá také nová soutěž, ve které můžete vyhrát vstupenky právě do Muzea fantastických iluzí! Kromě soutěže je samozřejmě možné si je i koupit v katalogu dárků za kačky.

  Tady se můžete podívat i na jedno video:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (57)

  Příspěvek z 20. května 2020 ve 21:15.
  Rohlajs v něm napsal:

  ja vubec nechapu tento spor ale jinak hezky clanek jel bych tam moc rad diky za typ na vylet 5 tlapek

  Příspěvek z 15. února 2020 ve 21:59, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  :-Dale kdo bude na snídani?8-o

  Příspěvek z 15. února 2020 v 16:20.
  lékařský v něm napsal:

  vikinko, tu poslední větu myslím vážně.
  Ideálně, aby to tu někdo pročistil.