Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Muzikál Zorro: Souboje, smích, láska a flamenco

  vydáno  •  kultura · divadlo · mediální partner
  Šermířské souboje, akrobatická čísla, kouzla a flamenco. Klasický příběh Zorra v novém muzikálu Divadla Hybernia sálá energií a radostí. A děti bude bavit stejně jako dospělé.

  Zorro, © Muzikál Zorro

  Cikán

  Slovo "cikán" je odvozeno od slov „Gypsy“ ten, kdo se potuluje, nežije na jednom místě a „Ciganiť", lhát. Původ slova lze hledat i v řeckém "Athingani", nedotknutelný. To jsou lidé, kteří nechtějí, aby se jich ostatní dotýkali, chtějí žít odděleně.

  Příběh začíná v cikánském táboře, kde starý cikán dětem vypráví příběh Zorra. Příběh o dvou bratrech, které rozdělilo dospívání  a různé povahy. Starší Ramón zůstává v rodném městečku s otcem, zatímco mladší Diego odjíždí do světa. Brzy se přidává ke skupině kočovných cikánů, kde se spřátelí s cikánskou královnou Inez.

  Mezi cikány ho později vyhledá přítelkyně z dětství Luisa. Chce, aby se Diego vrátil domů. Tam totiž Ramón po smrti otce převzal moc a teror je na denním pořádku.

  Diego se s cikány a s Luisou vrací domů. S ním přichází do vesnice i tajemný Zorro, maskovaný mstitel bezpráví a ochránce nevinných. A příběh pokračuje, nechybí v něm zbabělost, krutost a smrt, ale ani kouzla, přátelství, láska, odhalené tajemství a především odvaha.

  Flamenco

  Zpěv, tanec, hra na kytaru a rytmický doprovod, tleskání a hra na nástroj připomínající dřevěnou bednu, na němž hráč sedí obkročmo.

  Pokud máte rádi dobrodružné příběhy, bude se vám tenhle líbit. Potemnělé pozadí kulis, rozevláté kostýmy, to vše vás brzy přenese do prostředí, ve kterém se odehrává příběh.  V něm se daří odvážné šermířské souboje, kouzla, akrobatická čísla a především flamenco. 

  Fotogalerie

  Nemusíte mít ani ponětí, kdo jsou The Gipsy Kings (poptejte se případně u rodičů a prarodičů), ani znát hudební styl rumba catalana. Přesto jakmile zazní kytara a trumpety, budete se bavit.

  A co herci, zpěváci a tanečníci? Těšte se na šermujícího Marka Holého v roli Zorra, zářící Moniku Absolonovou v roli Inez, neodolatelně záporného Romana Vojtka jako Ramóna, roztančenou Radku Pavlovčinovou jako Luisu, Milana Němce, Oldřicha Kříže a další.  Je vidět a slyšet, že je Zorro baví. A baví i diváky. Takže "Viva El Zorro".

  Alík.cz je mediálním partnerem muzikálu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!