Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Alíkovina

    My Little Pony – Generace 1 (G1)

    Víte, že My Little Pony má 4 generace? Ne? Teď si trošku probereme generaci 1, aneb základ generace 4.

    Ginger&Littleribbon, © Faline

    Dneska si neprobereme hračky, to necháme na jindy. Dneska si trošku rozebereme generaci 1. Generace 1 vznikla v USA a filmově se začala po seriálech pouštět do světa v roce 1984. G1 má 2 série, z toho je ta druhá nedodělaná, a asi 2 filmy (Útěk z půlnočního hradu, Útěk od Katriny). Vysílala se až do roku 1990.

    Poníci se tu dělí do 4 skupin – jednorožci, pozemští poníci, pegasové a mořští poníci. Všechno to jsou klisny, ale je zde i asi 50 hřebců, takzvaní Big brothers. Malí poníci se zde nerodí. Když nějaký poník zatouží po mláděti, jde před kouzelné zrcadlo a z něj vyskočí jeho menší kopie. Malí poníci dostávají svoje jméno po matce a před něj ještě předponu „baby“ jako dítě, například když matka je Firefly, tak dítě bude baby Firefly. Když malí poníci dospějí, tak jejich matky zmizí a poníkům zmizí i předpona „baby“.

    Teď si probereme pozemské poníky: Jsou to normální poníci bez křídel nebo rohu, kteří nemají žádné schopnosti. Jejich poslání obvykle je starání se o baby ponies čili miminka, děti poníků. Je zde i několik poníků bez smysluplného poslání nebo s odlišným posláním; Applejack (u nás Calvados) má na starosti jablečný sad. Bubbles se celé hodiny koupe, jen aby se mohla vyválet v bahně a vykoupat se znovu. Posey (Růženka) se stará o svou milovanou zahrádku (a o baby ponies). Sundance je zase velmi smutný a ostatními odstrkávaný poník, ale umí skvěle skákat.

    Jednorožci: Většina se umí jen teleportovat, a to omezeně – nesmí být chyceni v síti nebo v malé místnosti. Jejich účel je vládnout ostatním poníkům (z generace 1). Královna je samozřejmě jednorožka – Majesty. Umí pomáhat a posílat ostatním poníkům (ne jenom jednorožcům) na dálku svoje schopnosti. Příklady jednorožců: Moondancer, Majesty, Twilight, Fizzy (Bublinka), Glory (Kometa).

    Pegasové: Moc se ve filmech a seriálech neobjevují, a proto je okolo nich spousta neznámého. Každý má určitou povahu a každý je jiný. Nedovedou se starat o baby ponies. Ve filmu Escape from Catrina je vidět, jak pegasky nafukují balónky a ty poté vzletí. To znamená, že jsou jistě plné helia! To bude asi vysvětlení, proč s těmi pidi křidélky mohou létat. Příklady: Medley, Firefly, Skydancer, Ginger, Waterfall.

    A poslední – mořští poníci. Jsou to původní obyvatelé celého Ponnyvalley. Žijí ve vodě. K poníkům se chovají trochu krutě. Také mají vlastni babies – baby seaponies. Mají kruhy, ale proč? To asi, aby se udrželi nad vodou. Jak vznikli? Seashell se se seaponies skamarádila a když museli odejít, přála si jejich malé kopie – a tak údajně vznikli (podle komiksu).

    Tady to bych řekla, že by byl konec. Jsem ráda, jestli se vám líbil článek o starých ponících a ahoj! :)

    Autorka: (11 let)
    » přejít do diskuze

    Diskuze k článku  (4)

    Příspěvek z 27. března 2018 v 16:04.
    radimf v něm napsala:

    já na první generaci ráda spomínám, ikdyž mám radši tu novější... (je tam spoustu změn a dává to větší smysl...)

    FriedKitten v něm napsal:

    Já je jako malá úplně milovala! Ještě někde bych měla mít 3 postavičky, ale asi už z jiné generace. Mně se na nich líbí, že vypadají aspoň trochu jako reálný poník (jako stále to považuju za veselé mutanty, ale chápete), než ty nový umělý s hlavou jak kopačák. Jen mě to donutilo trochu se nad tím zamyslet- oni se podstatě klonovali,a když ve stáří odešel a zůstala tam jeho malá kopie, tak počet poníků bych podstatě furt stejný, tím pádem by pro ně bylo jednoduché vymřít, protože každý poník měl většinou jen jednoho „klona“ ...já vím, je to pohádka no :-D

    HejkalYouTube v něm napsal:

    Líbí se mi tvůj zápal zápal pro článek a vlastní úvahy v něm:-)Jelikož mám mladší sestru se kterou na poníky koukáme. Ano i já osmnáctiletý starší bratr. Proto mě článek na první pohled zaujal:-)Těším se na pokračování.:-)